TICO- JAK DOBRZE KUPIC


 • Użytkownik archiwalny

  Witam ma 4,5 tys na samochod i chcialbym tico nabyc, prosze was o rady na co zwrocic szczegolna uwage tak na pierwszy rxut oka bo reszte to raczej pojade sprawdzic na warsztat dla pewnosci, raz sie naciolem i nie chcialbym poraz drugi tylko wtedy chodzilo o inny samochod. Za jakim rocznikiem sie mam rozgladac w tej cenie itp.
  Wiem ze juz pewnie ktos zadal nie raz taki watek ale prosze o wyrozumialosc
  Z gory dzieki
  Pozdrwiam


 • Użytkownik archiwalny

  Witam ma 4,5 tys na samochod i chcialbym tico nabyc, prosze was o rady na co zwrocic szczegolna
  uwage tak na pierwszy rxut oka

  Na pierwszy rzut oka sprawdź samochód pod względem korozji. Idealnego pewnie nie znajdziesz, ale może trafisz na jakiegoś wiekowego niedzielnego kierowce i samochodzik będzie zadbany. Mówie tak dlatego że Tico nie nalezy do aut nadzwyczaj zabezpieczonych antykorozyjne, dlatego jak kupisz w miare zadbany to odrazy poddaj go konserwacji. Możesz spokojnie to zrobić sam wydając kase tylko na środki konserwujące. Zmieścisz sie spokojnie w 150 zł (środek do profili zamkniętych i jakaś masa na powłokę podwiza np. HYDROBIT) No i szukaj autka z jak najmniejszym przebiegiem. Do 100kkm spokojnie możesz kupić. Jeszcze drugie tyle przynajmniej przejedziesz. A po kontroli technicznej na jakiejś stacji jakby wyszły amortyzatory do wymiany czy cuś podobnego to sie zbytnio nie przejmuj, nie są to bardzo drogie części do Tico a z wymianą nie ma większego problemu. Tak że życze owocnych poszukiwań.
  Pozdro !!!


 • Użytkownik archiwalny

  dzieki


 • Użytkownik archiwalny

  Witam ma 4,5 tys na samochod i chcialbym tico nabyc[...]Za jakim rocznikiem sie mam rozgladac w tej cenie [...]

  Za takie pieniądze to myślę, że powinieneś znaleźć jeden z najmłodszych egzemplarzy <img src="/images/graemlins/biglaugh_.gif" alt="" />


 • Admin

  Witam ma 4,5 tys na samochod i chcialbym tico nabyc, prosze was o rady na co
  zwrocic szczegolna uwage tak na pierwszy rxut oka

  Zajrzyj do podwieszonej LINKOWNI, masz tam parę linków do topiców z poradami dla kupujących. Jest co poczytać. <img src="/images/graemlins/OK.GIF" alt="" />


 • Użytkownik archiwalny

  Witam ma 4,5 tys na samochod i chcialbym tico nabyc, prosze was o rady na ...

  Odkręć także korek wlewu oleju i zobacz czy przypadkiem nie ma na nim oraz w środku pokrywy zaworów czarnej mazi. Jak by była to znaczy, że właściciel dodał jakiś ulepszacz do oleju lub nieregularnie zmieniał olej. A jak będzie czarna maź to lej dziada w pysk za złe traktowanie Tiksia <img src="/images/graemlins/wink.gif" alt="" />. Pozdrawiam.


 • Użytkownik archiwalny

  Witam ma 4,5 tys na samochod i chcialbym tico nabyc,
  prosze was o rady na co zwrocic szczegolna uwage
  tak na pierwszy rxut oka bo reszte to raczej pojade
  sprawdzic na warsztat dla pewnosci, raz sie
  naciolem i nie chcialbym poraz drugi tylko wtedy
  chodzilo o inny samochod. Za jakim rocznikiem sie
  mam rozgladac w tej cenie itp.
  Wiem ze juz pewnie ktos zadal nie raz taki watek ale
  prosze o wyrozumialosc
  Z gory dzieki
  Pozdrwiam

  Ja tydzień temu swojego wypasionego i wychuchanego Tikusia rocznik 2000 + LPG z przebiegiem 111tyś km sprzedałem za 5100zł (łącznie z kołami zimowymi i belkami bagażnika). Tak więc powinieneś znaleźć podobny rocznik np. bez LPG.


Log in to reply