Tico chodzi non stop na ssaniu

• @lepik89 20 km to nie jest dużo uwierz mi. Mialem Polo i z maslem wiem co i jak.

• Admin

@pacior napisał w Kupiłem Tico chodzi no stop na saniu:

Tragedii nie ma, może wystarczy obniżyć obroty na ssaniu.. tylko zastanawiam się czemu one obecnie są takie wysokie. Może poprzedni właściciel zmieniał gaźnik na inny i nie został odpowiednio wyregulowany 🤔🤔

Mam jeszcze taką hipotezę, że gaźnik był regulowany pod kątem jazdy na światłach. Żeby na zimnym obroty nie spadały (aż do zgaśnięcia silnika), gdy się odpali, włączy światła i ruszy.
    Tak mi kiedyś mechanik regulował gaźnik: włączone światłą mijania oraz dmuchawa i dopiero zabierał się za śrubki.

• Na krótkich odcinkach odpalanie za 5 km gaszenie samochodu małe odcinki do pracy 3.5km auto w okresie teraz pali ze na 5 L zrobie 65km wiadomo jak by odpalił i zrobił odrazu 100km bez gaszenia samochodu to by może spalił 5 l

• Admin

@lepik89 No, jak się jeździ na tak krótkich trasach, silnik bez przerwy zimny, ssanie ciągnie i to często, to może być takie spalanie. Mnie palił siódemkę, gdy dojeżdżałem tylko do pracy (2,5 km).

• @leo i dlatego rowerem lepiej jeżdzić bo 1.5km przez las ;)

• Ja kiedyś dawałem dyktę przed chłodnicę , bo dektura w deszczu była zła - możesz spróbować -ale obserwuj wskaźnik temperatury i jak będziesz jechał w trasę daleką to wyjmij , a w lecie to wykręcam taką kratkę plastik mocowana na 2 wkręty i wiecej powietrza wchodzi do komory silnika

Log in to reply