Synchronizacja FireFox. • Jak to działa bo mnie się wydaje że nie działa. Coś mi szwankował FireFox i go odinstalowałem. Mam założone konto do synchronizacji aby synchronizował mi dane do logowania . Po ponownej instalacji klikam synchronizację a danych do logowania jak nie było to nie ma.

  Ponadto Windows Defender w Win 10 zaczął mi wykrywać zagrożenie właśnie w FF.

  0_1521373295924_firefox.jpg

  Co teraz? • No Pany nikt nie pomoże ? • FF pewnie aby móc dokonać synchronizacji potrzebuje dostępu do folderów. Windows Defender natomiast może uważać to za nieautoryzowane czyli niebezpieczne i blokuje go. Nie mam telefonu Windows ale tak na logikę chcąc dokonać tej synchronizacji trzeba odblokować aplikację/ wyłączyć defendera ale to już na własną odpowiedzialność. • Wyłączyłem ochronę i klik na synchronizację i nic. Nadal nie przybyło mi danych do logowania zapisanych gdzieś tam . Gdzieś tam to gdzie to jest ja sam nie wiem.

  Sory że tak piszę ale po co synchronizację zrobili skoro nic nie można odzyskać.

  Myślę że gdybym na innym kompie się zalogował na konto FF to chyba dopiero wówczas mi synchronizuje dane. Jutro sprawdzę na kompie syna. • Podczas synchronizacji nie pojawił się żaden błąd, komunikat? • Nic się nie pojawia. Żadnych błędów.

  Chcąc się zalogować na drugim kompie oczekiwałem na jakiś tam link potwierdzający ponad godzinę. Przyszedł ale ja już czasu nie miałem aby to sprawdzać ponownie.


 • Admin

  Jak pisałem niedawno, FF robił mi ostatnio dziwne niespodzianki. A szkoda, bo lubiłem tę przeglądarkę, długi czas była dobra.
  Jak się okazuje, problemów jest więcej... Nie wiem, Jaco, co poradzić - chyba przyjdzie jednak przesiąść się na co innego, niestety... :-( • Ostatecznie jeżeli takie coś istnieje to pisać do pomocy technicznej. Jeżeli nie, to czekać na uaktualnienie lub przesiadka na inny program. • Zauważyłem że u mnie to coś z kompem się dziwnego dzieje. Chyba format dysku będzie i system od nowa. Szkoda bo mam go dość niedawno ale jak wyjścia nie będzie trzeba będzie poświęcić trochę czasu.


 • Admin

  A dlaczego akurat podejrzewasz komp z nowym systemem? • @leo powiedział w Synchronizacja FireFox.:

  A dlaczego akurat podejrzewasz komp z nowym systemem?

  Bo prócz tego forum bywam też na innych. To : http://www.my-navia.pl (nie wiem czy zadziała - napiszcie czy link działa) właśnie przechodzi jakieś prace konserwacyjne . Długi czas tam było ok. Od jakiegoś czasu zaczął tam w skrypcie pojawiać się wirus którego mój antywirus z 10 ogarniał. Był okres ponad miesiąca że tam się nie logowałem z powodu zagrożenia. Administracja nic nie robiła aby usunąć zagrożenie i chyba obecnie zamknęli stronę bo nie działa. Właśnie od jakiegoś czasu FF którego używam dziwnie się zachowywał.Nie pomogło całkowite odinstalowywanie i czyszczenie folderów przez ich usunięcie . Coś gdzieś musiało zostać. Myślę że format załatwi sprawę. Na kompie syna FF śmiga jak trzeba bez dziwnych zachowań.

  Skanowałem ESETem on-line ale ten usuwał mi cracki do programów na telefon itp. W systemie nic nie znalazł.

  leo postawienie systemu i z aktualizowanie to tylko najwyżej kilka godzin. Resztę programów mogę na bieżąco sobie wgrywać i używać.

  EDIT:

  Dziś doinstalowałem klienta poczty dla FF i również Windows Defender sygnalizuje zmiany . Wcześniej takich cudów nie miałem na kompie.

  0_1522051482812_2018-03-26_100234.jpg


 • Admin

  Podany przez Ciebie link działa, owszem... na dwóch różnych przeglądarkach to samo:
  0_1522085639656_Schowek02.jpg

  Co do formatu: rozumiem, to zupełnie co innego. • Dziś przywróciłem system zostawiając pliki . Wszystkie programy zostały usunięte.

  Synchronizacja działa teraz prawidłowo. Przywróciło mi dane do logowania bez problemów. I o to mi najbardziej chodziło. • Nie będę zakładał nowego tematu tylko napiszę w tym.

  Potrzebuję wtyczki, rozszerzenia do FireFox która by blokowała wejście na strony 18+ (erotyczne itp).
  FireFox najnowszy Quantum . Szukałem ale nie mogę znaleźć.

  Laptop znajomej.
Log in to reply