[Mk4 1.3] problem z przegubem


 • Użytkownik archiwalny

  Witam
  Posiadam swifta 1.3 sedan z 1999 r wersja węgierska.
  Odkąd padł mi przegub od strony pasażera ,wymieniałem go już 2 razy ( pierwszy padł po 3 miesiącach , obecnie po miesiącu drugi już zaczyna stukać ). Mechanik powiedział mi że półoś ma lekki luz i to może uszkadzać przeguby . Szukam teraz półosi i wiem że może być problem bo samych przegubów jest 3 rodzaje . Czy ktoś się orientuje w tym czy muszę znależć identyczną półoś czy będzie pasować jakakolwiek z silnika 1.3 ? . Przegub do mojego ma 20 zębów wewnątrz i 23 na zewnątrz i blokowana jest od środka . Dołączam parę fotek • Użytkownik archiwalny

  Mechanik powiedział mi że półoś ma lekki luz i to może uszkadzać przeguby

  Mechanik ma luz w mózgu. Przegub wewnętrzny wymaga bardzo czystego montażu i szczelności osłony- tytyrytka, jak widać na jednym ze zdjęć, nie spełnia tego zadania. Poza tym nie opisałeś tych stuków.


 • Użytkownik archiwalny

  Stuki pochodzą z przegubu ponieważ po wymianie jest cichutko w aucie i nic się nie dzieje do czasu aż kolejny przegub rozlatuje się. Zaczyna stukać nawet przy jezdzie na wprost. Nie chodzi tu a wewnetrzny tylko zewnetrzny przegub . Tutaj półoś była ściągnieta ponieważ nie szło zbić starego przegubu .


Log in to reply