[Mk IV 1.0/ALL] Temperatura powietrza z nagrzewnicy

• Użytkownik archiwalny

Nigdy nie zwracałem na to uwagi, ale przy tych syberyjskich mrozach zauważyłem, że powietrze dmuchające z kratek jest tylko ciepłe. Wnętrze się nagrzeje do wystarczającej temperatury, ale o gorącym powietrzu można zapomnieć. Tak ma być czy może u mnie jest coś nie tak?
    Silnik nagrzewa się w normalnym tempie, osiąga właściwą temperaturę i się nie przegrzewa. Płyn w chłodnicy jest już stary, ale wygląda dobrze, nie ma żadnego masła itp. wcale też go nie ubywa.
    W sumie to mi to nawet nie przeszkadza, pytam z ciekawości

• Użytkownik archiwalny

U mnie grzeje bardzo dobrze - nawet na postoju, a też płynu żadnego nie wymieniałem, może za dużo wymagasz

• Pewnie nagrzewnica zakamieniona

• Użytkownik archiwalny

@rav52v, masz większy silnik, więc i grzeje lepiej
    Ciekawi mnie po prostu czy wszystkie litrówki tak mają czy to u mnie coś jest nie tak.

• miodo każdy płyn w aucie z czasem traci swoje właściwości, więc nie może być inaczej z płynem chłodniczym.
    Ponieważ płyn + wymiana to są śmieszne koszta to zacząłbym od tego właśnie i jeden problem wyeliminujesz.

• miodo każdy
    płyn w aucie z czasem traci swoje właściwości, więc nie może być inaczej z płynem
    chłodniczym.
    Ponieważ płyn +
    wymiana to są śmieszne koszta to zacząłbym od tego właśnie i jeden problem
    wyeliminujesz.

Że niby jak płyn stary, to auto mniej grzeje?

Kiedyś ludzie na wodzie jeździli i mieli chłodniej w aucie?

• Że niby jak płyn
    stary, to auto mniej grzeje?

No myślę, że zużyty nie oddaje tak ciepła jak nowy.

Kiedyś ludzie na
    wodzie jeździli i mieli chłodniej w aucie?

Tylko to latem...

• Użytkownik archiwalny

A jak dasz przez chwile gazu do 3000obr to cos sie poprawia z grzaniem?
    Czesto sie okazuje, ze uszkodzona jest pompa wody )wytarte plastikowwe lopatki lib zerwany wirnik z oski) i jej wydatek spada mocno - a wtedy sa problemy z przeplywem.

• Użytkownik archiwalny

Nie, grzeje tak samo niezależnie od obrotów.
    W tico miałem uszkodzoną pompę, to objawiało się to jeszcze nadmiernym grzaniem silnika, tutaj tego nie ma, temp. zawsze w normie.

• Użytkownik archiwalny

Moze tak byc, ze zwlaszcza w zimie przegrzewac sie nie bedzie a pompa straci wydajnosc. Oczywiscie to tylko jedna z opcji.

Log in to reply