Stuki w lewej części tyłu (MK5)

• Użytkownik archiwalny

Od jakiegos czasu nasila się stukanie w tylnej części podwozia (lewa strona), brzmi i sachowuje sie jak by amor latał w kielichu, ale z tego co widać to nie lata, miał ktos coś takiego ?

• Użytkownik archiwalny

Też tak mam. Do tej pory nie znalazłem przyczyny stukania.
    Model MKV. Pewnie ten typ tak ma

• Użytkownik archiwalny

Brzmi to jakby sie tam coś mocno obijało, dośc martwiące to jest, z drugiej zaś strony tyłu zdarzyło mi ise chrobotanie chyba z bębna.

p.s. zna ktoś dobrego spenia w 3 city im blizej Gdyni tym lepiej
    coś takiego znalazłem używal ktoś http://www.serwis-rumia.pl/

• Brzmi to jakby sie
    tam coś mocno obijało, dośc martwiące to jest, z drugiej zaś strony tyłu zdarzyło mi
    ise chrobotanie chyba z bębna.
    p.s. zna ktoś
    dobrego spenia w 3 city im blizej Gdyni tym lepiej
    coś takiego
    znalazłem używal ktoś http://www.serwis-rumia.pl/

sprawdź sobie w wątku na technicznym pt. "polecane warsztaty i te inne", coś o warsztacie z Rumii tam było, ale to chyba było ASO.

• Użytkownik archiwalny

....dzięki, ciężko się szuka tutaj a jako administrator innego forum motoryzacyjnego od szukania zaczynam, i nawet wpisując "RUMI" wychodziły stRUMIenice
    także o Rumii raczej nic.
    Wstawiłem rano i udalem sie kolejką do pracy , maja dzwonić, choć na stuki to sugerował Pan gumę pod sprężyną... Zobaczymy , będe informował.

EDIT:
    no i wiem już wszystko : Sprężyny na koncach dobijały zwojami o siebie, naciągneli jakąs rurkę igielitową i ma być ok (120 zeta po 60 za stronę za rozbiórkę i działanie) do tego w bębnach był syf i lekko pozapiekane wszystko (60 zl po 30 za stronę) gratisem doleją płynu chłodniczego i wymienią żarówkę w oświetleniu tablicy. Razem 180. Myślę że znośnie, Pan zaproponował jeszcze konserwację podwozia 120 +35 za środek. Chyba się skuszę ale tak za miesiąc bo w tym mi sie szykuje inny spory wydatek.

• Użytkownik archiwalny

....dzięki, ciężko
    się szuka tutaj a jako administrator innego forum motoryzacyjnego od szukania
    zaczynam, i nawet wpisując "RUMI" wychodziły stRUMIenice
    także o Rumii
    raczej nic.
    Wstawiłem rano i
    udalem sie kolejką do pracy , maja dzwonić, choć na stuki to sugerował Pan gumę pod
    sprężyną... Zobaczymy , będe informował.

Daj znać, bo sam chciałbym ten stukot wyeliminować.
    Pod sprężyną nie ma gumy.

• Użytkownik archiwalny

edytowałem post wyżej i wszystko opisałem.

• Użytkownik archiwalny

W ogóle mam ten sam problem w MKV irytujący taki stukot. A najdziwniejsze jest to że czasem jest ... a czasem go nie ma A diagnoza w autku fryca dość ciekawa

• Użytkownik archiwalny

Po robocie odbieram autko i jutro opisze wrażenia, Warsztat ma dobre opinie w klubie suzuki, zajmują sie tylko tym, jak wjechałem to stały 4 świstaki, czyli raczej ludzie z nimi tam jeźdzą, mam nadzieję że okaże sie strzałem w dzisiątkę. Bo to drugie z założenia budżetowe auto w domu, więc wolałbym w niego nie inwestować zbytnio.

• Użytkownik archiwalny

....dzięki, ciężko
    się szuka tutaj a jako administrator innego forum motoryzacyjnego od szukania
    zaczynam, i nawet wpisując "RUMI" wychodziły stRUMIenice

Tak na przyszłość: w "złośliwej" wyszukiwarce wpisujesz szukane słowo w cudzysłowie, np "rumi" i wtedy bez problemu coś znajdziesz, kwestia cierpliwości

• Użytkownik archiwalny

w moim swifcie (MK3) też czasem tak stuka. faktycznie, to nie non stop stuka, ale trochę postuka, a później przestanie, szczególnie jak się jedzie po jakichś nierównościach bądź dziurach. i tak jest od ponad roku. nie wiem, czy martwić się tym na poważnie czy przymknąć na to oko.

• Użytkownik archiwalny

Rewelacja, cisza spokój nic nie stuka nic nie hałasuje. Czyli sprężyny w dół chłopy naciągać na nie gumę i jazda..... Czy jakoś tak.
    A te stuki to jeszcze poprzedni właściciel znał (wujek) i tez dokładnie tak samo raz cichły raz się pojawiały, ostatnio przestały cichnąć więc się zabrałem za nie.
    Jeszcze muszę półkę wygłuszyć bo od kiedy wsadziłem w nią głośniki to mi minimalnie zaczęła skrzypo -pukać.

A co do cudzysłowia w wyszukiwarce to sprawdź przyjacielu sam różnicę w wynikach, bo ja żadnej nie widzę

• Użytkownik archiwalny

Możesz wrzucić foto sprężyn z tymi gumami ?

• Użytkownik archiwalny

Bardzo proszę.
    Widać tutaj dokładnie że koncówka (góra) doszła do kolejnego zwoju, czyli kawałek węża ogrodowego i troche zacięcia.

Swoją drogą widac że trzeba to podwozie zakonserwować bo poleci jak z górki.

• Użytkownik archiwalny

Rewelacja, cisza
    spokój nic nie stuka nic nie hałasuje. Czyli sprężyny w dół chłopy naciągać na nie
    gumę i jazda..... Czy jakoś tak.

No ja to prawie zawsze gume naciągam...

• Użytkownik archiwalny

Ja się zastanawiam czy po prostu nie wymienić sprężyny (sprężyn? trzeba chyba wymienić obie jakby co). Tylko koszty mogą być niezłe jedna sprężyna to chyba coś 130 zł

Log in to reply