Problem z centralem (zamkiem)

• Użytkownik archiwalny

Witam, mam następujący problem:
    Gdy jest "duży mróz" zamarza mi zamek od strony kierowcy. Normalnie duszę z pilota żeby drzwi się otworzyły a otwierają się tylko od pasażera (wkurza mnie to ciągłe wchodzenie przez pasażera za kierownicę )
    Jak schowałem auto do kumpla do garażu odmroziło się i działał centralny jak masełko. Po pobycie w nocy na dworze problem powrócił

Co robić ? Ściągnąć tapicerkę i ocieplić jakoś ten zamek czy co ? Bo już sam nie wiem Chodzi mi też o to żeby zredukować problem na przyszłość, bo nie po to zakładałem centralny żeby teraz nie działał (rok temu w zimę gdy nie miałem centralnego nie było takiego problemu, dlatego nie jest to problem z zamkiem tylko z centralnym a głównie z siłownikami)

POMOCY

• Użytkownik archiwalny

1.mozesz nasmarowac zamek moze bedzie luzniej chodzic,
    2.mozesz zamontowac silownik z wiekszym "uciagiem",
    3.mozesz inaczej zamontowac silownik zeby mial wieksza wydajnosc,

ja dzis do konca ulamalem klamke zewnetrzna, a centralny zamek czeka w pokoju na lepsza pogode:D przy zakladaniu nasmarowanie zamkow to obowizek, wtedy ulatione bedize otwieranie i zamykanie.

• Użytkownik archiwalny

a centralny zamek czeka w pokoju na lepsza pogode:D

Mój też,bo montaż w taką pogodę w lodowatym garażu to samobójstwo A płacić komuś za założenie,niiieeeeee Tylko szkoda,że leży leży a ja go nie mogę używać

• Użytkownik archiwalny

Mój też,bo montaż w taką
    pogodę w lodowatym garażu to samobójstwo A płacić komuś za założenie,niiieeeeee
    Tylko szkoda,że leży leży a ja go nie mogę używać

a mój jest do regulacji, ewentualnie sobie siłownik wymienię na master w drzwiach pasażera, bo zimą coś zaczął mi się zacinać i nie otwiera/zamyka drzwi od pasażera

• Użytkownik archiwalny

Moze sprobuj zostawic samochod na noc przez chwile otwarty, co to by sie para nie skraplala, a wyleciala (ja tak zostawiam, co to by drzwi nie przymarzaly i dziala). Wystarczy samochod chwile przewietrzyc wieczorkiem, jak wracam do domu.
    Chociaz nie wiem czy w Twoim przypadku mroz cokolwiek szkodzi...

• Użytkownik archiwalny

1.mozesz nasmarowac zamek ]moze bedzie luzniej chodzic,

jest, chodzi dobrze ale nie na mrozie

2.mozesz zamontowac silownik
    z wiekszym "uciagiem",

też jest jeden z najmocniejszych

3.mozesz inaczej zamontowac
    silownik zeby mial wieksza wydajnosc,

ja dzis do konca ulamalem
    klamke zewnetrzna, a centralny zamek czeka w pokoju na lepsza pogode:D przy zakladaniu
    nasmarowanie zamkow to obowizek, wtedy ulatione bedize otwieranie i zamykanie.

Wszystko jest nasmarowane jak należy

• Użytkownik archiwalny

Mój też,bo montaż w taką
    pogodę w lodowatym garażu to samobójstwo A płacić komuś za założenie,niiieeeeee
    Tylko szkoda,że leży leży a ja go nie mogę używać

nie zakładałem go teraz a pół roku temu
    hmm.. co do płacenia komuś robił mi to kuzyn wziął 80 zł ze siłownikami
    dożo mało? robota wykonana solidnie

• Użytkownik archiwalny

No a jakoś to ocieplić? Bo smarowanie nic nie da, tak mi się wydaje

• Użytkownik archiwalny

jest, chodzi dobrze ale nie
    na mrozie
    też jest jeden z
    najmocniejszych

Wszystko jest nasmarowane jak
    należy

3 opcje jakie mozna zrobic to Ci napisalem. Jesli jest naprawde dobrze nasmarowane to zima nie powinno byc zadnych problemow, tymbardziej ze piszesz ze silowniki sa jednymi z silniejszych, choc te silniejsze to i z zamarznietym zamkiem sobie poradza bez problemow wiekszych. ale z tego co piszesz to pozostaje znalezenie optymalnego polozenia silownika. Moze problem lezy w samym silowniku bo ocieplac tego nie ma po co.
    Jak mialem kiedys litrowke i w niej zakladalem centralke po jakims czasie sie okazalo ze mialem problemy z centralnym poniewaz zamocno wszystko bylo docisniete przez tapicerke drzwi.
    Ja najprawdopodobniej jutro bede montowal centralke w ss. Wjade sobie do garazu i odrazu wykonam caly zestaw wyjmian w drzwiach;]

• Użytkownik archiwalny

dzięki
    spróbuje dobrze nasmarować
    i się odezwę jak tam

Pozdro

• Użytkownik archiwalny

hmm.. co do płacenia komuś
    robił mi to kuzyn wziął 80 zł ze siłownikami
    dożo mało? robota
    wykonana solidnie

Za 8 dych mam słupki obszyte skórką,więc się pomęczę do wiosny

• Użytkownik archiwalny

chyba skórą z węża od pralki

hahahaha dobre
    ale 80zl hm to za 74zl z przesylka mam centralke z pilocikiem i w garazu sobie 1h podlubie przy tym, do tego odrazu klameczki wszystkie wymienie;]

• Użytkownik archiwalny

chyba skórą z węża od pralki

no z węża to na pewno nie być może eko być może nie,w każdym bądź razie profi robota no i po znajomości,bo rynkowe ceny profilowania pod tweetki są zdecydowanie większe

• Użytkownik archiwalny

hahahaha dobre

ale 80zl hm to za 74zl z
    przesylka mam centralke z pilocikiem i w garazu sobie 1h podlubie przy tym, do tego odrazu
    klameczki wszystkie wymienie;]

ja bez bawienia 80 zł
    ale jak wolisz sam zrobić to proszę

• Użytkownik archiwalny

no z węża to na pewno nie
    być może eko być może nie,w każdym bądź razie profi robota no i po znajomości,bo
    rynkowe ceny profilowania pod tweetki są zdecydowanie większe

no ja central tez po znajomości bo za 80 zł nikt Ci centrala nie założy "nie po znajomości"

• Użytkownik archiwalny

no ja central tez po
    znajomości bo za 80 zł nikt Ci centrala nie założy "nie po znajomości"

Nie wiem jakie są ceny założenia ale żadnej filozofii w tym nie ma więc chcę sam założyć a zaoszczędzoną kasę doinwestować CA

• Użytkownik archiwalny

Nie wiem jakie są ceny
    założenia ale żadnej filozofii w tym nie ma więc chcę sam założyć a zaoszczędzoną kasę
    doinwestować CA

znajomy ma centralny ale chcial dolozyc centralke z pilotem i domykaniem szyb, wzieli za sama prace od neigo 80zl. mi za 50zl sie nie chcialo tego robic;]

• Użytkownik archiwalny

Słuchajcie, a jak ktoś już ma w Swifcie centralny zamek (MK3), to wystarczy tylko takie coś http://www.allegro.pl/item847351940_uniwersalny_sterownik_zamka_klapa_kierunkowskazy.html by dołożyć pilota?

• Użytkownik archiwalny

Słuchajcie, a jak ktoś już ma
    w Swifcie centralny zamek (MK3), to wystarczy tylko takie coś
    http://www.allegro.pl/item847351940_uniwersalny_sterownik_zamka_klapa_kierunkowskazy.html by
    dołożyć pilota?

Ja kiedys kupilem centralny bez pilota, potem dokupilem taka centralke z pilotem, z niej jest wyprowadzenie na otworzenie i zamykanie zamka, wiec teraz zalezy jaka masz centralke jesli masz w niej kable na otworzenie z zewnetrznego sygnalu(a powinny byc) to mozesz pod nie sie podlaczyc pod tą nowa centralka. Jesli brak takiego czegos to trzeba bedzie 2 diody i wbic sie w kable sygnalowe od silownikow.
    tak czy sik da sie takie cos polaczyc.

• Użytkownik archiwalny

A może to powycierać? Bez jaj, były przypadki że smar zamarzał i wtedy blokowało. Może prawy mniej nasmarowany i otwiera. W każdym razie informuj co dalej.

Log in to reply