immobilizer

• Użytkownik archiwalny

Witam wszystkich.
    Nie wiem czy ten temat był już poruszany.Nie znalazłem go na forum.
    Mam dość zmęczony kluczyk w Swifciku z 97 roku.Chciałbym go dorobić ale to jest dość kosztowne(około 250-300 zl w zależnośći od rodzaju immo).Myślałem o odłączeniu immo ale to pewnie nie jest proste.
    Dlatego prosze o Wasze sugestie czy grzebanie w elektryce to tobry pomysł czy też lepiej wydać kase i mieć spokuj.A może jest jakiś sposób żeby go 'oszukać'?
    Pozdrawiam serdecznie.

• Użytkownik archiwalny

było na forum pewnie jakos 2 tyg. temu. Sam to przerabiałem. Cała akcja odłączenia tego ustrojstwa - 10 min. Pytanie tylko czy u Ciebie jest tak samo jak w moim z 94'... nie miałem w kluczyku, tylko migała lampka pod kierownicą, gdzie się przytykało takie cuś...

• Użytkownik archiwalny

No ja niestety mam w kluczyku.Nie znam sie na tym ale słyszałem że odłączając immo można niechcący skopać coś w sterowaniu pompy paliwa ale jak wspomniałem to tylko zasłyszane plotki.Chyba jednak trzeba będzie grosiki do skarbonki odkładć na dorobienie kluczyka...

• Użytkownik archiwalny

albo uzbieranie na kupno zestawu wkładek i stacyjki z dwoma kluczykami. Kiedyś się przymierzałem, ale kasa poszła na inne rzeczy, a miałem wynegocjowane bodajże 300 zł

• Użytkownik archiwalny

Zawsze możesz rozebrać zużyty kluczyk i wyciągnąć z niego te ustrojstwo, a następnie opakować w np. jakiś breloczek, czy też ostatecznie owinąć go w pętli RFID w obudowie stacyjki.

• Użytkownik archiwalny

"...odłączając immo można niechcący skopać coś w sterowaniu pompy ..."

U mnie kolego po odłączeniu immo właśnie nie załączała się pompa (przecież to cała istota żeby w jakiś sposób "zabezpieczyć" przed kradzieżą), ale wystarczył jeden rzut oka znajomego mechaniora (wcale nie jakis wybitny elektronik) i zwarł 2 przewody od pompy, które "wchodziły" w tą puszkę od immo i świst odpala do tej pory;) Myślę, że jakbyś zaprowadził auto do jakiegoś właśnie elektryka to by to ogarnął.

• Użytkownik archiwalny

Weź stary kluczyk i powiedz że w środku jest czujnik imo i niech przełożą u mnie tak chciałem zrobić. Ostatecznie kupiłem centralny .
    A co do imo to u mnie jak np czujnik otwierania drzwi jest zepsuty (chodzi o to że jak otwierasz drzwi to światełko się świeci) no to wtedy imo mi nie działa. Nie wiem czy tak musi być czy nie ale ja tak mam.

Pozdrawiam

Log in to reply