[gti] Głośno w Majowy Weekend - raport z wyprawy


 • Użytkownik archiwalny

  Witam. Chciałbym się podzielić ze swiftową bracią moją ostatnią, bardzo na czasie, majową przygodą. W sb ok godz. 12 zrodził się pomysł żeby wykorzystać majową pogodę do wypadu nad morze ( mieszkam na Podbeskidziu - 700km..). Od pomysłu do jego realizacji minęło 1.5 godziny. Ok godz 14 wyjechaliśmy we czworo by po ok 7,5 godziny jazdy być na miejscu. Nawiasem mówiąc droga minęło świetnie - prędkość przeważnie 120-150 przy , o dziwo, całkowicie pustych drogach.Doba na miejscu minęła jeszcze lepiej - ale nie o tym..Powrót: wszyscy spakowani, siadamy do auta, zapalam i coś zaczyna "furczeć" w ukł. wydechowym; myślę sobie: damy rady. Niestety już po 30 min okazało się, że nie miało to być takie proste wcale. Ukł. wydechowy zaraz za katalizatorem i przed łączeniem z tylną częścią dosłownie przełamał się na pół, po prostu się przepalił. Przednia część wisiała oparta o stabilizator a tylna wisiała na takiej gumce. Ze swifta gti zrobiło się typowo hukowe WRC. Na poczatku było zabawnie, śmiesznie, głośno, raz redukcja, dwa redukcja jeb dup frr!! Ale, po ok pół godziny każdego zaczeła boleć głowa i tylko się myślało żeby zatkać czymś uszy. Słowem: przejebane...ból głowy, otępienie i dezorientacja wkrótce się pojawiła, a droga miała trwać niestety aż 12 godzin. Niedziela, 3 maj, to ze zrozumiałych przyczyn niezbyt dobry dzień żeby kogoś na szybko znaleźć do pospawania tego. Masakrycznie głośna jazda na całkowicie przelotym wydechu dała odczuć nieco mocniejszą góre zakresu obrotowego silnika i słabszy dół - tyle z technicznych zagadnień. Aha, okazało się też że prócz aspektów dźwiękowych nasza jazda miała też oprawę wizualną, hehe a myślałem że jak co 5 auto mi po zmroku mruga że chodzi o policję. W rzeczywistości przy większym dodaniu gazu czy redukcji pod autem rozpościerały się płomienie ( dobrze że się konserwacja na podwoziu nie zapaliła)..Teraz już tylko pozostał wydech do zrobienia i opalenizna...Dodam jeszcze że zawsze byłem ciekawy jak brzmi gti na przelotowym haha pozdrawiam!


 • Użytkownik archiwalny

  ...Dodam jeszcze że
  zawsze byłem ciekawy jak brzmi gti na przelotowym haha pozdrawiam!

  kamikadze z ciebie <img src="/images/graemlins/20.gif" alt="" /> ja po godzinie mialem dosyc warczenia <img src="/images/graemlins/032.gif" alt="" />
  rob wydech z kwasiora, na wieki wiekow <img src="/images/graemlins/biglaugh_.gif" alt="" />


 • Użytkownik archiwalny

  kamikadze z ciebie ja po godzinie mialem dosyc warczenia
  rob wydech z kwasiora, na wieki wiekow

  a jakie są koszta? i czy rurkę z kwasówki można zespolić ze zwykłym tłumikiem?


 • Użytkownik archiwalny

  a jakie są koszta? i czy rurkę z kwasówki można zespolić ze zwykłym tłumikiem?

  chyba cos ok.200zl razem z kolankami i 3m rura 2" dokladnie nie pamietam bo ja mialem za darmo ale Suzin mi pisal ze chyba tyle zaplacil.
  Mozesz zespoic ze zwykla rura metalowa nie ma z tym problemow <img src="/images/graemlins/OK.GIF" alt="" />


 • Użytkownik archiwalny

  chyba cos ok.200zl razem z kolankami i 3m rura 2"
  dokladnie nie pamietam bo ja mialem za darmo ale
  Suzin mi pisal ze chyba tyle zaplacil.
  Mozesz zespoic ze zwykla rura metalowa nie ma z tym
  problemow

  jaka kwasówka cienkościenna kosztuje 200 zł za 3m ?


 • Użytkownik archiwalny

  panowie podłanczam sie pod temat, potrzebuje do Sedana 01 1,3 16V środkowy + końcowy da sie też coś takiego wyszarpać :> ?


Log in to reply