Petycja w sprawie umożliwienia jazdy jednośladom po buspasach • Wpadłem na pewien moim zdaniem ciekawy pomysł. Co Wy na to, aby napisać petycję i zebrać podpisy w sprawie umożliwienia jednośladom jazdy po buspasach?

  Władzom powinno zależeć (wiem, tyko "powinno") na sprawach ekologii, odkorkowaniu miast czy zwiększeniu bezpieczeństwa na drodze.

  W związku z tym:

  • jednoślad jest zdecydowanie bardziej ekologiczny niż samochód, spala zdecydowanie mniej benzyny niż auto, mniej trujących związków dostaje się do atmosfery.

  • zwykle w samochodzie jedzie jedna osoba, zajmując swoim pojazdem klika metrów kwadratowych powierzchni, dzięki czemu tworzą się korki. Jednośladów na tej samej przestrzeni może być kilka. Jednośladem można ruszyć zdecydowanie szybciej spod świateł niż samochodem, co daje większą przepustowość na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną. Więcej pojazdów, które przejechały przez skrzyżowanie to większe zadowolenie kierowców oraz odkorkowanie miasta

  • jednoślad jest zdecydowanie lżejszy niż samochód, dzięki czemu mniej niszczy drogę, po której jeździ. Drogę taką trzeba rzadziej remontować, więcej pieniędzy zostaje na inne cele.

  W Warszawie na moście Śląsko-Dąbrowskim zostało już wdrożony taki pomysł i moim zdaniem spisuje się świetnie. Prawo wjazdu na ten most mają tylko pojazdy komunikacji miejskiej, urządu miasta oraz JEDNOŚLADY. Do tej pory z tego co wiem nie było tam ŻADNEGO wypadku czy choćby najmniejszej kolizji ze strony jednośladu. Wszyscy uprawnieni korzystają z tej przeprawy przez Wisłę i są bardzo zadowoleni.

  Jeśli macie jakieś "za" lub "przeciw" to piszcie śmiało, mam nadzieję, że wywiąże się z tego ciekawa dyskusja..

  Puszczam ten temat na kilka for z jednośladami w tym samym czasie...

  Jest nas z dnia na dzień coraz więcej, walczmy o swoje prawa i udogodnienia. • Jednoślad i na zwykłym pasie między osobówkami się zmieści. A takie udogodnienie względem skuterów czy motorów wg mnie niewiele zrobi. Ludzie dalej będą jeździć w swoich puszkach z klimatyzacją.
  Co innego umożliwienie jazdy jednośladom tam, gdzie nie ma prawa wjechać osobówka (np. wspomniany most).

  Świetnym rozwiązaniem są kontrapasy dla rowerzystów na ulicach jednokierunkowych.


 • Użytkownik archiwalny

  moim zdaniem nie ma to najmniejszego sensu ..
  Użytkownicy kosiarek (skuterów) i tak jeżdżą jak im pasuje.. po pasach wyłączonych z ruchu (azyle), między samochodami slalomem a nawet poboczami czy chodnikami..
  Tacy użytkownicy jednośladów często użytkują publiczne drogi bez uprawnień (powinny być egzaminy na każdą pojemność pojazdu aby poruszać się po drogach publicznych) i odpowiedniego przygotowania typu kurtka czy spodnie motocyklowe... że założy kask to myśli że jest już dobrze chroniony .. a w przypadku szlifu nic mu zwykłe spodnie czy koszulka nie pomoże..
  Samochody zasilane LPG też mniej zatruwają środowisko i mniej zużywają benzyny czy w związku z tym też mają mieć możliwość korzystania z bus pasów..
  Jeszcze zwiększać uprawnienia takim użytkownikom jest bez sensu ..


 • Użytkownik archiwalny

  Generalnie jestem za, pod warunkiem, że ustąpią pierwszeństwa autobusom i, ewentualnie, tramwajom. Ze swojej strony staram się zwalniać miejsca kierowcom jednośladów z bardzo egoistycznych pobudek jeśli sobie pojadą dalej, to nie będą wydłużać korka

  Co do rozporządzenia: każde miasto może decydować niezależnie, czy np. taksówkarze mogą korzystać z buspasów, więc pewnie można by było bez problemu pozwolić na wykorzystanie buspasów przez jednoślady.


Log in to reply