Zmiana silnika z 1.0 na 1.3 Legalnie,Prawnie co i jak?


 • Użytkownik archiwalny

  Witam.
  Mam pytanie jak zmienię silnik w aucie np z 1.0 na 1.3 jak to wygląda prawnie?
  Zrobię przekładkę i co dalej?
  Na pewno new przegląd, wymiana dowodu, karty pojazdy, inne OC?
  Jest ktoś mi wymienić krok po kroku co muszę zrobić?Jak to wygląda?

  z góry ThX za Odp! • Zgodnie z obecnymi przepisami silnik traktowany jest jako część zamienna. Możesz zamieniać ile chcesz. Sprawdź, że w dowodzie rejestracyjnym nie ma nr-u silnika.
  Fakt. Zmiana pojemności silnika ma wpływ na dane techniczne a te w DR trzeba zmienić. Po zmianie silnika jedziesz na stację diagnostyczną i diagnosta wypisze Ci kwit do Wydziału Komunikacji. Resztę pewnie dowiesz się na stronie informacyjnej urzędu.


 • Użytkownik archiwalny

  Przekładasz silnik,jedziesz na stacje diagnostyczna,bierzesz zaświadczenie ptwierdzające pojemność i sdzisz do urzędu komunikacji składać wniosek o zmianę w DR. Każdy urząd komunikacji rządzi się swoimi prawami i czasem żądają fakturę z warsztatu który dokonał przeróbki. musisz wejść do UK i się zapytać

  pozdrawiam


 • Użytkownik archiwalny

  Jak powiedział ci [email protected] silnik stanowi cześć zamienną. Nie wiem czy aż tak wielka różnica jesli chodzi o motor, wątpie by diagnosta wiedział ze u ciebie siedzi 1.3 zamiast 1.0. Nawet niebiescy nie będą wiedzieć chyba ze zmienisz z 1.0 na diesla :D, no moze jak masz wbite nr. silnika w dowód to sie rozientują że coś nie halo. Problemów przy zmianie pojemności nie ma. Kwestia tylko stacji diagnostycznej jak wszystko jest dobrze zrobione i żadne "druciarstwo" nie zostało popełnione to dostaniesz kwit z ktorym do wydziału komunikacji pójdziesz. I po uiszczeniu niewielkiej opłaty bedziesz miał wbitą w dowód większą pojemność. Później tylko do ubezpieczalni się zgłosić i jeżdzić spokojnie...


 • Użytkownik archiwalny

  OC jest w większości firm takie samo grupa pojemności 900-1300 cm3 • OC jest w
  większości firm takie samo grupa pojemności 900-1300 cm3

  Czyli?
  Nie ma sensu nawet jechać do diagnosty i zmieniać danych w DR

  Bo generalnie pojemność silnika ma jedynie wpływ na ubezpieczenie. Nooo, chyba ż starty w KJS


 • Użytkownik archiwalny

  Nie ma sensu nawet jechać do diagnosty i zmieniać danych w DR hmm

  Myśle ze w tym wypadku to nie wiem czy to ma jakiś sens. Może chyba tylko dla własnego sumienia można bawić sie w takie rzeczy.Fakt faktem to wszystko i tak odbije sie na spalaniu, bo bedzie większe. A czy warto kilkadziesiąt złoty płacić więcej za OC?.
  Niektóre firmy mają widełka zaokrąglone do 200ccm. To moze byc i tak ze jakies większe pieniadze dany użytkownik bedzie płacić za OC.

  Poza tym gdybyśmy tu mówili o zmianie z 1.0 na 1.6 czy 1.8 wtedy to z 60KM może sie nawet 120KM zrobić wtedy to bezwględnie trzeba sie udać do diagnosty bo o bezpieczeństwo tu chodzi.


 • Użytkownik archiwalny

  Nie ma sensu,nie ma sensu...

  Zapomincie chyba o możliwości uczestniczenia w kolizji drogowej i wykrycia nierejestrowanej wymiany silnika przy takiej okazji. Wtedy z automatu ulega anulowaniu ważność przeglądu technicznego, co implikuje unieważnienie polisy OC i konieczność poniesienia kosztów naprawy wszelkich szkód z własnej kieszeni - można się nie wypłacić do końca życia.
  No chyba,że jesteście urodzonymi optymistami

  pozdrawiam


 • Użytkownik archiwalny

  w przypadku swifta jest sens z 1.0 na 1.3


 • Użytkownik archiwalny

  Poza tym gdybyśmy
  tu mówili o zmianie z 1.0 na 1.6 czy 1.8 wtedy to z 60KM może sie nawet 120KM zrobić
  wtedy to bezwględnie trzeba sie udać do diagnosty bo o bezpieczeństwo tu chodzi.

  A on robi z 53KM na 101KM


Log in to reply