Lexus IS 250C 2,5 V6 208KM Sport "Auto Testy"

• Użytkownik archiwalny

W tym roku marka Lexus wprowadziła do polskich salonów kolejne wcielenie najmniejszego modelu jakim jest IS. Po zwykłym sedanie i sportowej odmianie IS F przyszła pora na prawdziwe Coupe-Cabrio. Samochód dostępny jest w Polsce w trzech wersjach wyposażeniowych, ale tylko z jednym silnikiem benzynowym o pojemności 2,5 V6 i mocy 208 KM.

Jeśli masz ochotę przeczytać cały artykuł zapraszam TUTAJ.

Artykuł autorstwa: Artura Ławnika

Miłej lektury

• Użytkownik archiwalny

Auto dla miłośników marki. Dla porównania: BMW 325i cabrio kosztuje pięć dyszek mniej, pali o 20%-30% mniej i jest sporo szybsze. Any questions?

• Użytkownik archiwalny

Nie zgodzę się do końca. Po doposażeniu BMW w to co ma Lexus w standardzie za tą cenę wyjdzie dużo drożej

• Użytkownik archiwalny

Drożej od Lexusa? Jakoś nie chce mi się wierzyć, że dodatki zjedzą 50k.

• Użytkownik archiwalny

No cena to nie wszystko...Co widzisz częściej na drodze BMW czy Lexusa? Jak ktoś chce mieć coś "innego" to nie kupi oklepanego BMW ze stereotypem dresa itd tylko Lexusa w tym wypadku

• Użytkownik archiwalny

Co kto uważa. Dla mnie akurat Lexus IS kojarzy się z osobą, która za uzbierane w Stanach na kładzeniu glazury dolary kupiła 8 letniego Lexusa, przywiozła do Polski i ma najlepsze auto w powiecie. Może dlatego, że model IS nie zmienił się prawie w ogóle i nowy wygląda tak jak ten 10 letni. Natomiast o nowym modelu BMW nie powiesz, że kolega ze zmywaka w UK kupił. Stare BMW to inna sprawa ale ktoś, kto ma w dyspozycji ćwierć miliona na auto, nie jeździ starszym niż 4-5 lat (wymienia auto gdy się nowy model pokazuje).

• Użytkownik archiwalny

Jakies lepsze osiagi by mu sie przydaly jednak.. auto o wygladzie ze sportowym zacieciem i 9 do setki? Swift gti szybciej jezdzi..
    ja wiem ze waga waga waga.. co nie zmienia faktu ze osiagi mizerne

• Użytkownik archiwalny

Drożej od Lexusa? Jakoś nie
    chce mi się wierzyć, że dodatki zjedzą 50k.

Proszę bardzo :]

Cena wersji z takim samym wypasem co Lexus i silnikiem to 283 350 zł

Dodatkowe wyposażenie za które w BMW trzeba zapłacić aby było porównywalne z prezentowanym Lexusem IS 250C to 62 450 zł

Silnik 218KM czyli model 325i

Źródło: BMW.pl

• Użytkownik archiwalny

Bardzo fajny artykul (wiesz ze jestem milosnikiem czytania Twoich testow ).

IS 350 C (w Polsce jest tylko 250???) bedzie najprawdopodobniej nastepca mojego SC 430 za jakies poltora roku - przejechalem sie tym samochodem pare razy i mam bardzo pozytywna opinie, choc niestety V6 to nie V8. Ale idzie globalne ocieplenie i trzeba zmniejszyc ilosc cylindrow, szczegolnie ze 300 KM jest absolutnie wystarczajace.

Aha - testowalem niedawno w ramach porownania BMW 335 iC i pisalem na tym na AK, jakos mi sie zapomnialo tutaj napisac, wiec naprawiam ten blad:

W weekend mialem okazje przjechac sie BMW 335 iC i postanowilem podzielic sie z Wami kilkoma wrazeniami z jazdy tym samochodem.

Wiec po pierwsze z zewnatrz jest moim zdaniem bardzo ladny - wyglada rownie ladnie jak coupe i o niebo ladniej niz sedan. Testowalem wersje z pakietem "M" - inne felgi, (chyba?) inny zderzak, inna kierownica. Ale jak sie zacznie przygladac z bliska, to juz tak rozowo nie jest - elementy dachu nie pasuja do siebie, sa nierowne szczeliny i samochod sprawia wrazenie niedokladnie zrobionego. Wnetrze zas to juz zupelne nieszczescie - kierownica tak gruba ze ciezko ja zlapac (mam male rece), radio jak z najtanszych wyrobow GM (wyswietlacz o rozdzielczosci na oko 10 na 80 punktow i pixeloza a'la lata 90'te), stylistyka typowo niemiecka - zadnych upiekszen, wszystko jest zimne i industrialne. Bardzo meski samochod, kobiecie by sie w tym zle siedzialo.

Jazda - dzwiek silnika to sprawa gustu, ale mi sie nie podoba. Bo brzmi moim zdaniem ordynarnie i wyzywajaco. Nie jest to bulgot V8 czy warczenie V6, ale raczej ochryple charczenie. Przyspieszenie bardzo przyzwoite, nie ma zupelnie "dziury turbo" - wciska sie gaz i samochod jedzie. W porownaniu z Saab'em to wieki postep - jednak daje sie zrobic silnik turbo ktory nie ma zadnych dziur. Samochod jedzie niesamowicie pewnie - nie zmienia kierunku na dziurach i ma sie od razu wrazenie "przyklejenia" do jezdni. Pod tym wzgledem bije na glowe dowolny inny pojazd jakim jezdzilem w ciagu ostatnich kilku lat. Bardzo fajne uczucie.

Niestety nie przetestowalem jazdy ze zdjetym dachem (bo lalo) i ostrzejszej jazdy w zakretach (bo bylo pelno policji wszedzie), ale i tak zachowanie na jezdni i kultura pracy silnika zrobilo na mnie duze wrazenie.

Podsumowujac - gdybym mieszkal w Niemczech, gdzie jezdzi sie szybko, to bylby to moj samochod marzen. Ale w USA, gdzie zazwyczaj nie przekracza sie 140 km/h, to BMW jest niedopasowane do potrzeb rynku - tak, jest swietne na drodze, ale wolalbym zeby zrobili mu tansze zawieszenie a zaoszczedzone pieniadze zainwestowali w poprawe wnetrza.

P.S. Nie ma zdjec, bo bylo ciemno i lalo...

• Użytkownik archiwalny

W JuEsEju troche lepiej wyposazony IS 250C wychodzi ponad $7 tys. mniej niz podobnie (choc troche gorzej bo pewnych opcji BMW nawet nie oferuje) BMW 328 Ci. $46K kontra $53K... Tyle ze w BMW ma sie 3 lata darmowych serwisow co oszczedza jakies $3K. Z drugiej strony Lexus ma lepsza gwarancje i znacznie nizsza utrate wartosci.

• Użytkownik archiwalny

Bardzo fajny artykul (wiesz
    ze jestem milosnikiem czytania Twoich testow ).

Hehe dzięki wielkie

P.S. Jakoś nie widać po podpisie (reklamujesz konkurencje moje)

IS 350 C (w Polsce jest tylko
    250???) bedzie najprawdopodobniej nastepca mojego SC 430 za jakies poltora roku - przejechalem
    sie tym samochodem pare razy i mam bardzo pozytywna opinie, choc niestety V6 to nie V8. Ale
    idzie globalne ocieplenie i trzeba zmniejszyc ilosc cylindrow, szczegolnie ze 300 KM jest
    absolutnie wystarczajace.

Tak w Polsce jest tylko 250

• Użytkownik archiwalny

P.S. Jakoś nie widać po
    podpisie (reklamujesz konkurencje moje)

Bo Ty jestes obiektywny a oni pisza nieobiektywne superlatywy (ktore akurat w tym przypadku sa lepsze niz prawda...)

Log in to reply