Kontrolka oleju świeci się jeszcze przez ok 5 sekund po uruchomieniu .


 • Użytkownik archiwalny

  Jak w temacie - kontrolka oleju świeci się jeszcze przez ok 5 sekund po uruchomieniu silnika a powinna zgasnąć od razu. Objaw ten występuje tylko na zimnym silniku, nigdy przy rozgrzanym. Samochód to Civic, 1.5 Vtec-e z 1997 r., 114 KM, przebieg 130 tyś. km. zalany półsyntetycznym Mobilem - wcześniej, tj. po sprowadzeniu z niemiec był półsyntetyczny Shell. Co może być przyczyną ? Czy zmiana na pełny synetetyk może pomóc ? Szukam jakichś dobrych rad w sieci zanim pojadę do mechaniora. Z góry dzięki :-)


 • Użytkownik archiwalny

  Ewidentnie coś związane z temperaturą oleju. Zimny olej jest gęstszy niż gorący. Ponieważ pompa oleju daje o wiele wyższe ciśnienie na zimnym niż na gorącym, to raczej problem, nie jest w pompie. Może gdzieś jest zator w kanałach olejowych?


 • Użytkownik archiwalny

  Jak w temacie - kontrolka oleju świeci się jeszcze przez
  ok 5 sekund po uruchomieniu silnika a powinna
  zgasnąć od razu. Objaw ten występuje tylko na
  zimnym silniku, nigdy przy rozgrzanym. Samochód to
  Civic, 1.5 Vtec-e z 1997 r., 114 KM, przebieg 130
  tyś. km. zalany półsyntetycznym Mobilem -
  wcześniej, tj. po sprowadzeniu z niemiec był
  półsyntetyczny Shell. Co może być przyczyną ? Czy
  zmiana na pełny synetetyk może pomóc ? Szukam
  jakichś dobrych rad w sieci zanim pojadę do
  mechaniora. Z góry dzięki :-)

  Zobacz jakie masz własciwosci oleju zalecane przez fabryke, a jake ma olej który wlałeś.... • Słyszałem że może to być wina filtru oleju (najlepiej zmienić na taki dokładnie jaki zaleca producent) a nie jakiś za 5zł sztuka <img src="/images/graemlins/wink.gif" alt="" />


 • Użytkownik archiwalny

  Dzięki bardzo za pomocne rady. Uwzględnie je wszystkie przy rozwiązywaniu problemu a jak tylko uda mi się znaleźć przyczynę to poinformuję.


Log in to reply