Ściana od gołej cegły do farbki

• Użytkownik archiwalny

Witam
    Przeczytałem masę poradników, tematów na forum ale nikt nie zrobił owego poradnika dla takiego laika jak ja
    Mianowicie w moim pokoju od komina wyszła wilgoć i musiałem zbić tynk do gołej ściant. Zdjęcie przedstawia miejsce zbicia tynku po pierwszej warstwie tynku.

Tylko teraz zaczynają się problemy.

1. Czy ja mam tynkiem równać do ściany obok, czy gładzią to mogę zrobić?
    2. Czy pomiędzy warstwami mam gruntownikiem przelecieć ściane?
      Dla większości z Was jest to banalne dlatego mam nadzieję, że ktoś znajdzie chwilę i mnie jakoś nakieruję..
      PS: Jest jakiś środek który sprawi, że ta wilgoć nie wejdzie mi znowu i nie będę musiał zbijać tynku?

• Użytkownik archiwalny

zależy jaka grubość tynku była.. gładzie powinny mieć niewielką grubość cekol jak pamiętam do 5-6 mm. Jeśli więcej to zaprawa tynkarska a potem gładź. Teraz w Leroy Merlin jest zaprawa Kreisel Tynkfix zaprawa tynkarska op. 25kg za 6,30 pln jak pamiętam.
    Dobrze przygotowane podłoże to podstawa - gruntować bez tego tynk może się odparzyć.

• Może jeszcze inaczej. Najpierw zaprawa tynkarska, na to gips szpachlowy (twardszy niż gładź) i dopiero na to gładź do wyrównania nierówności

• Użytkownik archiwalny

PS: Jest jakiś
    środek który sprawi, że ta wilgoć nie wejdzie mi znowu i nie będę musiał zbijać
    tynku?

Grunt - a tak na 100% to naprawić komin

• Użytkownik archiwalny

Poradziłeś sobie już czy mogę pomóc?

• Użytkownik archiwalny

Poradziłem sobie już, zobaczymy na jak długo wytrzyma bo nie mam możliwości naprawy całego komina..
    Dzięki za pomoc

Log in to reply