Wymiana chlodnicy

• Użytkownik archiwalny

Witam,
    chlodnica w moim Tico troszke zaczyna cieknac. Chcialbym ja wymienic razem z wezami do i z chlodnicy. Czy wymiana jest trudna? Czy tylko sprowadza sie do odlrecenia chlodnicy, zalozenia wezy nowych i przykrecenia chlodnicy? aWszedzie jest w miare latwy dostep, czy trzeba cos dodatkowego rozbierac?

• Dasz radę

1. Na początek odłączasz przewody gumowe (dolny i górny) i kostkę wentylatora.
    2. Odkręcasz od góry chłodnicy dwie śruby które ją trzymają i wyciągacz chłodnicę z wentylatorem górą.
    3. Masz tyle miejsca w komorze silnika, że możesz się zając wężami.
    4. Przekładasz wentylator z starej chłodnicy i składasz w odwrotnej kolejności.

Uwagi:

• Jeśli nie uda Ci się odłączyć przewodu dolnego od góry silnika, to ściągnij osłonę
      skrzyni biegów (blacha przykręcona na 3 śruby) i odkręcaj opaskę od dołu samochodu (więcej miejsca).

• Jak będziesz miał nową chłodnicę to w koło niej (pomiędzy wentylator a chłodnicę) warto zastosować jakąś piankę-uszczelkę by powietrze nie leciało na boki.

Done

• Użytkownik archiwalny

Ja wymieniałem w swoim tico to coś około 2godzin z przerwami na piwko i papieroska : D

Log in to reply