Niski pedał hamulca - RADA


 • Użytkownik archiwalny

  Witam,

  W Ticusiach bardzo często problemem jest niski pedał hamulca i najczęstszą przyczyną wymieniane są samoregulatory w bębnach.

  Ja też sie nad nimi mściłem i one są za to odpowiedzialne ale nie tylko.

  Ostatnio jak robiłem prawe koło bo piszczało i troszkę blokowało zauważyłem że jeszcze coś jest za to odpowiedzialne.

  W prawym kole miałem zapieczone śruby pływające zacisku chociaż robiłem i smarowałem je 1,5 roku wcześniej. Z tego powodu jeden klocek miałem starty prawie cały drugi zaś był jak nowy. I o dziwo po przesmarowaniu tych śrub pedał zrobił się taki jak powinien być w normalnym samochodzie. Teraz hamulec bierze od góry i jest twardy.

  Tak wiec jak ktoś ma taki problem niech sprawdzi sobie śruby pływające bo to może być tego przyczyna, a wcale nie musi dawać jakichś innych objawów.


 • Użytkownik archiwalny

  Możesz dodać jakieś zdjęcie, bo nie każdy będzie wiedział co to są śruby pływające • Możesz dodać jakieś
  zdjęcie, bo nie każdy będzie wiedział co to są śruby pływające

  Tak wyglądają:

  KLIK


 • Użytkownik archiwalny

  Aaa, nie skojarzyłem. Była mowa o hamulcach w tylnych kołach, a nagle o przodzie i zacząłem się zastanawiać gdzie w tylnych hamulcach są śruby pływające • Dokładnie. Z tymi śrubami pływającymi i ja miałem problem. Bardzo ciężko je wybić jeśli już się zapieką.

  Warto rozbierać zacisk i smarować częściej zwłaszcza te od dołu. Te od góry są prawie zawsze w idealnym stanie (nie zapiekają się). • Dokładnie. Z tymi
  śrubami pływającymi i ja miałem problem. Bardzo ciężko je wybić jeśli już się
  zapieką.
  Warto rozbierać
  zacisk i smarować częściej zwłaszcza te od dołu. Te od góry są prawie zawsze w
  idealnym stanie (nie zapiekają się).

  W swifcie z przodu też jest to samo - w lewym zacisku ledwo udało mi się jeszcze tą śrubę rozruszać i potem przesmarować - przed zimą jak znalazł, bo na wiosnę pewnie by nie wyszła


Log in to reply