Rożnice między dwiema kolumnami kierowniczymi w Tico

• Użytkownik archiwalny

W Tico można spotkać dwie kolumny kierownicze:

Czym one się różnią?
    Mogą być stosowane zamiennie?

Ja mam ta znaczoną strzałką. W miejscu gdzie skierowany jest grot strzałki znajduje się mała gumeczka która się wyrabia i całe łożysko w kolumnie ma delikatny luz.
    Podczas jazdy odczuwalne to jest jakby gdzieś w układzie kierowniczym był luz, którego w rzeczywistości nie ma. Właśnie dlatego się pytam czy obydwie kolumny można stosować zamiennie, ponieważ w drugiej nie ma takiego czegoś, więc pewnie nie ma się co wyrabiać.

• Moderator

Czym one się
    różnią?
    Mogą być stosowane
    zamiennie?
    Ja mam ta znaczoną
    strzałką. W miejscu gdzie skierowany jest grot strzałki znajduje się mała gumeczka
    która się wyrabia i całe łożysko w kolumnie ma delikatny luz.
    Podczas jazdy
    odczuwalne to jest jakby gdzieś w układzie kierowniczym był luz, którego w
    rzeczywistości nie ma. Właśnie dlatego się pytam czy obydwie kolumny można stosować
    zamiennie, ponieważ w drugiej nie ma takiego czegoś, więc pewnie nie ma się co
    wyrabiać.

Mi sie wydaje, ze obie kolumny mozna stosowac zamiennie. Ta roznica, o ktorej piszesz - to nie jest przypadkiem werjsa kolumny, w ktorej mozna wymienic tuleje lozyskujaca?

• Użytkownik archiwalny

A da się gdzieś dostać taka tuleje? Bo właściwie jakbym wymienił samą tuleję to i gumki ja trzymającą były by nowe i problem mój sam by się rozwiązał.