Złącze wyłącznika drzwi lub światła wewnętrznego w Tico


 • Użytkownik archiwalny

  Witam forumowiczów, potrzebuję informacji na temat miejsca złącza w okolicach przodu tico - przewód , który dociera do lampki oświetlenia wnętrza. Potrzebuję do montażu sygnalizatora włączonych świateł mijania. Złącze - styk od świateł mijania jest tam gdzie miejsce na radio , a nie wiem gdzie ten od wyłącznika drzwi ew. lamy wewnętrznej tico. Pozdrawiam Józef z Lubina


 • Użytkownik archiwalny

  Cytat:

  Jak ktoś tylko bierze, nie dając nic od siebie to nie jest to postawa godna naśladowania i popierana społecznie. Forum istnieje by sobie wzajemnie pomagać, wymienić doświadczeniami oraz być może spotkać w "realu". Dzisiaj pomogą Tobie, jutro Ty pomóż innym. Gdyby każdy tylko brał, to zamiast forum mielibyśmy siedlisko pytań, na które nikt by nie chciał odpowiedzieć. Ponadto, jak nazwa wskazuje, jest to forum, a więc miejsce dyskusji i wymiany poglądów na różne tematy. Gdybyś trochę zaangażował się w jego życie, na pewno byś to wiedział. Do niczego Cię nie zmuszam. Ale skoro już wpadasz tutaj tylko po porady, to wykaż odrobinkę inicjatywy i przejrzyj najpierw dokładnie archiwum. Tam naprawdę było już omówione 95% awarii, usterek, napraw i usprawnień w Tico.


 • Użytkownik archiwalny

  Witam forumowiczów,
  potrzebuję informacji na temat miejsca złącza w okolicach przodu tico - przewód ,
  który dociera do lampki oświetlenia wnętrza. Potrzebuję do montażu sygnalizatora
  włączonych świateł mijania. Złącze - styk od świateł mijania jest tam gdzie miejsce
  na radio , a nie wiem gdzie ten od wyłącznika drzwi ew. lamy wewnętrznej tico.
  Pozdrawiam Józef z Lubina

  Oświetlenie kabiny-- włóż głowę pod deskę na miejscu pasażera mniej więcej na wysokości głośnika głośnika z (głównej wiązki) wychodzi przewód przez złączkę wchodzi w karoserię

  Odkręć lampkę przewód delikatnie wyjmij i wciśnij go spowitemu do słupka a sam pojawi sie na dole


 • Użytkownik archiwalny

  Jeśli dobrze zrozumiałem "styk od świateł mijania jest tam gdzie miejsce na radio" to chodzi o kostkę do podłączenia radia. Na jednym ze styków tej kostki pojawia się +12V już po włączeniu świateł pozycyjnych a nie dopiero mijania.
  Złącze, do którego dochodzi przewód od oświetlenia kabiny (do masy) to złącze X16 i jest tak mniej więcej nad pedałem gazu (styk 11). Jak dobrze poszukasz na pewno na forum znajdziesz schemat.


Log in to reply