Płaskie wycieraczki czy warto?


 • Użytkownik archiwalny

  Czy ktoś z Was używa od dłuższego czasu płaskich wycieraczek w tico. Czy warto je kupić a jeśli to jakiej firmy bo w sklepach są różne zaczynając od firmy Dipp i Motogumy na innych kończąc. Czy ładnie działają na krzywiznach szyb? Czy raczej to szmelc i lepiej kupić zwykłe jakieś.


 • Użytkownik archiwalny

  Jak miałem płaskie markowe Valeo ze wskaźnikiem zużycia to były super, później założyłem płaskie jakieś tanie i była kupa, szybko zmieniłem na zwykłe.
  Wprawdzie nie w Tico, ale to bez różnicy.


 • Użytkownik archiwalny

  Ja mam takie wycieraczki i jest jeden problem
  trzeba mieć mocne sprężyny w ramionach wycieraczek u mnie np. zostawiają lekką smugę nie jest najgorzej ale trzeba by kupić nowe ramiona wycieraczek żeby super pracowały.


 • Użytkownik archiwalny

  dokładnie u mnie to samo. pasażera smiga jak szalona a kierowcy zostawia w jedym miejscu delikatną smugę ale wyglądają naprawdę ładnie:)


 • Użytkownik archiwalny

  i to pewnie prawie na środku, jak się przesmaruje tę część ruchomą ramienia to troszkę lepiej dociskają jednak ja się zastanawiam nad nowymi ramionami...


 • Użytkownik archiwalny

  Ja mam takie
  wycieraczki i jest jeden problem
  trzeba mieć mocne
  sprężyny w ramionach wycieraczek u mnie np. zostawiają lekką smugę nie jest
  najgorzej ale trzeba by kupić nowe ramiona wycieraczek żeby super pracowały.

  Zgadzam się z kolegą.
  Posiadam płaskie Motgumy i wycieraczka kierowcy słabo dociska do szyby i zostaje smuga.
  Ogólnie powiem,że nie warto.
  Motgumy zwykłe i masz porządne odprowadzanie wody z szyby


 • Użytkownik archiwalny

  Ja mam co prawda nową szybę i płaskie wycieraczki z tesco (była przecena za 12 zł sztuka) i powiem szczerze że jak je założyłem to mocno mnie zszokowały- pozytywnie, zbierają i pracują jak w jakieś drogiej limuzynie... ale prawdą jest że musisz mieć dobre sprężyny w ramionach.

  Ja już nigdy nie założę zwykłych piórowych wycieraczek.


 • Użytkownik archiwalny

  ciekawe jak jest z wymianą ramion. o ile z tyłu odkręciłem śrubkę i kręcą ramieniem ładnie się odkręciło o tyle z przodu nie dało rady tak zrobić... inna sprawa że nie chciałem się za bardzo z tym szarpać ale ciekawe jak to się ściąga.


 • Użytkownik archiwalny

  Szarpać ze ściąganiem ramion? Dociskasz ramie i ładnie schodzi Miałem problemy ze smugami bo mam płaskie wycieraczki ale ostatnio malowałem ramiona i po ponownym założeniu ich (dobrze dokręcone) śmigają aż miło:) A myślałem, że muszę wymienić na nowe


 • Użytkownik archiwalny

  A co sądzicie o takich wycieraczkach. Gościu hurtowo sprzedaje więc tanio. jakby wziąć dwie 400mm i drugą 430mm zamiast 450 to by aż tak drogo nie wyszło.
  http://allegro.pl/super-plaskie-wycieraczki-do-wielu-marek-aut-i1242619096.html


 • Użytkownik archiwalny

  Ja w tamtym roku kupiłem sobie zestawik płaskich wycieraczek i nowych ramion firmy motgum i wycieraczki zbierały wode idealnie do czasu kiedy skończyła się zima i okazało się, że obie wycieraczki zostawiają smuge i jedna skacze po szybie


 • Użytkownik archiwalny

  Tak więc zakupiłem płaskie wycieraczki do ticusia firmy Kamoka. Cena niezbyt wielka bo 16zł i 17zł. Kupiłem dwie ostatnie 400mm i 450mm ale jak się okazało zamiast tej 45cm była podmieniona na 40cm. Nie chciało mi się juz jechać i wymieniać takie założyłem.
  No i teraz widzę że fajna sprawa, ładnie wycierają szybę do czysta i nie ma ani kawałeczka niewyczyszczonej szyby. Więc polecam jednak kupując raczej radzę zamiast 450 wziąć 400 lub 430.


 • Użytkownik archiwalny

  Tak więc zakupiłem
  płaskie wycieraczki do ticusia firmy Kamoka. Cena niezbyt wielka bo 16zł i 17zł.
  Kupiłem dwie ostatnie 400mm i 450mm ale jak się okazało zamiast tej 45cm była
  podmieniona na 40cm. Nie chciało mi się juz jechać i wymieniać takie założyłem.
  No i teraz widzę że
  fajna sprawa, ładnie wycierają szybę do czysta i nie ma ani kawałeczka
  niewyczyszczonej szyby. Więc polecam jednak kupując raczej radzę zamiast 450 wziąć
  400 lub 430.

  Przejedź się powyżej 70km/h i powiedź czy nadal dobrze zbiera


 • Użytkownik archiwalny

  Ja zazwyczaj jeżdżę szybciej niż 70 i zbiera dobrze. Jedynie jak tir przejeżdża blisko to widać że je pęd powietrza troszkę rusza ale to przecież wiadome.


 • Użytkownik archiwalny

  Ja kupiłem "noname" płaskie i lipa, teraz dużo osób polecało zwykle z carrefura i rzeczywiście są bardzo dobre, nie piszczą, a po zimie i tak zmienię bo guma stwardnieje kosztują grosze • Ja w Matizie używam - szyba jest naprawdę "jajowata", więc to prawdziwe wyzwanie dla wycieraczki. Co do marki... niestety nie jestem w stanie powiedzieć - kupowałem je jakieś 2 lata temu na allegro i dawno nie mam już opakowań po nich.

  Zbierają dobrze, dobrze się dopasowują do kształtu szyby. Przy prędkościach ponad 100 - 110 km/h zaczynają lekko drgać na szybie - ale nie wpływa to zupełnie na ich funkcjonalność.


Log in to reply