Wahacz przedni - jak sprawdzić

• Witam

Niecały rok temu byłem na przeglądzie technicznym samochodu i wtedy powiedziano mi że mam bardzo mały luz na sworzniu wachacza lewego ale jeszcze mogę jeździć. Samochód był wtedy na szarpakach i diagnosta dość długo przyglądał się wachaczowi przedniemu.
    Kilometrów dużo nie zrobiłem ale dziury na naszych drogach robią swoje.

Niebawem czeka mnie kolejny przegląd i nie wiem czy wymienić wachacz czy jeszcze na nim pojeździć...

Powiedzcie mi jakie są objawy uszkodzonego wachacza przedniego?
    Ostatnia zauważyłem że niekiedy jak jadę z wyższą prędkością to czuje na kierownicy stuki...czy to może być przez wachacz?
    Pozdrawiam

• Użytkownik archiwalny

Powiedzcie mi jakie
    są objawy uszkodzonego wachacza przedniego?

Stuki,bicie na kierownicy,złe prowadzenie auta

Ostatnia zauważyłem
    że niekiedy jak jadę z wyższą prędkością to czuje na kierownicy stuki...czy to może
    być przez wachacz?

Prawdopodobnie tak
    Jedź na szarpaki i sprawdź luzy.Skoro ostatnio były już luzy to na Twoim miejscu wymieniłbym wahacz

Pozdrawiam

Pzdr

P.S

W przednim zawieszeniu w Tico jest wahacz a nie wachacz
    Aha...i przypomina mi się jeszcze historia,która tu była opisywana jak ktoś jeździł z dużym luzem na sworzniu wahacza.Jeździł,aż w końcu sworzeń się urwał/wypadł ze zwrotnicy i były dużo większe koszty niż gdyby wymienił wahacz.

• Aha...i przypomina
    mi się jeszcze historia,która tu była opisywana jak ktoś jeździł z dużym luzem na
    sworzniu wahacza.Jeździł,aż w końcu sworzeń się urwał/wypadł ze zwrotnicy i były
    dużo większe koszty niż gdyby wymienił wahacz.

Koszty moga sie powiekszyc jak dojdzie do tego przy wiekszej predkosci + dochodzi ewentualne ryzyko utraty zdrowia lub zycia, co chyba jest najwazniejsze.

• Użytkownik archiwalny

Przy nadmiernym luzie na przegubie kulowym wahacza dużo też "cierpią" opony

• Panowie czy wahacz lewy i prawy do tico (przód) są takie same?
    Sprzedawca twierdzi że lewa i prawa strona są takie same....

• Użytkownik archiwalny

Panowie czy wahacz
    lewy i prawy do tico (przód) są takie same?
    Sprzedawca twierdzi
    że lewa i prawa strona są takie same....

I ma rację.
    Są takie same.

Log in to reply