rozdzielacz zapłonu kopułka


 • Użytkownik archiwalny

  witam od kilku dni mam problem z tikaczem a mianowicie spod rozdzielacza zaplonu kapie olej co powoduje kopcenie spod maski poza tym wymienilem termostat poniewaz auto strasznie szybko sie nagrzewalo a nie pobieralo plynu z chlodnicy w zwiazku z tym mam zapytanie czy wymiana uszczelki spod rozdzielacza i moze pompy paliwa cos pomoze i czy taki kapiacy olej moze sie zapalić ?


 • Użytkownik archiwalny

  dodam ze kopulka palec zostala wymieniona na nowe rozdzielacz tez


 • Admin

  dodam ze kopulka palec
  zostala wymieniona na nowe rozdzielacz tez

  No, to masz odpowiedź. W takich wypadkach uszczelkę też od razu wymienia się na nową, elastyczną, która dopasuje się odpowiednio do nowych elementów i uszczelni, co trzeba.
  Nie wiem, po co wymieniać pompę paliwa, skoro z nią kłopotu nie ma.
  Jeśli silnik nagrzewa się szybko, to chyba dobrze? Szczególnie w zimie. Gorzej, jeśli się przegrzewa. Wtedy winny może być termostat, zapchana chłodnica lub inne elementy układu chłodzenia.


 • Użytkownik archiwalny

  dodam ze kopulka palec
  zostala wymieniona na nowe rozdzielacz tez

  Wyciek może nastepować w dwuch miejscach.Między aparatem a obudową aparatu(konieczna wymiana oringu), oraz między korpusem aparatu a osią wirnika(konieczna wymiana simeringu, co wymaga rozebrania aparatu).Najprościej zacząć od wymiany oringu
  nr kat. 33278A78B00-000.Cena ~ 0,20 zł.i operacja prosta w wykonaniu.Jeżeli jednak wyciek ma miejsce we wnętrzu aparatu, to wymiana simeringu wymaga(jak pisałem) rozebrania aparatu.Musisz to dokładniej sprawdzić, ustalając miejsce przecieku.Najlepiej zacząć od oringu.


 • Użytkownik archiwalny

  problem rozwiązany zalożona uszczelka i wyciek zatrzymany z góry dziękuje za pomoc


 • Użytkownik archiwalny

  problem rozwiązany zalożona
  uszczelka i wyciek zatrzymany z góry dziękuje za pomoc

  Nie ma sprawy Wazne że nie trzeba było wymieniać simeringu(konieczna wtedy rozbiórka aparatu a olej dostaje się do srodka aparatu). Powodzenia !


Log in to reply