Problem z regulacją świateł


 • Użytkownik archiwalny

  Witam ponownie. To znowu ja i znowu z problemem <img src="/images/graemlins/blush.gif" alt="" />.
  Zauważyłem jadąc z Wawy w nocy że dużo kierowców migało mi długimi. Myślałem początkowo że to ostrzeżenie przed " misiakami ".
  Wczoraj stanąłem w pracy w garażu i okazało się że światło z prawej strony świeci o wiele wyżej niż to po mojej stronie <img src="/images/graemlins/mad.gif" alt="" />. Próbowałem troszkę uregulować silniczkiem ale nic nie pomogło. Snop światła prawej lampy się nie rusza, lewy za to tak.
  Prawa lampa była zmieniana, podobnie jak szyba przednia. Oba elementy zostały zbite przez .... kamyszki którymi drogowcy " reperują " drogi. Próbowałem też kręcić słoneczkiem do regulacji pionowej. Snop owszem, idzie do góry ale za to w dół ni hu hu.
  Mam starą lampe ( tą ze zniszczonym kloszem ) którą dostałem od sprzedającego Tico. Tam klosz pozycyjnej jest biały a u mnie żółty.
  Czy ta z żółtym nie jest przypadkiem od starszego Tico, które nie posiada regulacji elektrycznej ?


 • Użytkownik archiwalny

  U mnie było podobnie, nagle jeden z reflektorów zaczął świecić na niebo zamiast na drogę, na trasie wyregulowałem to "na szybko" i zablokowałem śrubką. Po dogłębnych oględzinach okazało się że blacha, na której mocowany jest silniczek tak spruchniała że nie mam go teraz do czego przykręcić. Poluzował się i prawie odpadł. Tak więc obecnie moje tiko dysponuje jednym silniczkiem regulacji świateł a drugi został wymontowany i klosz wyregulowałem manualnie <img src="/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Jak będzie więcej czasu to może coś z tym zrobie.


 • Użytkownik archiwalny

  Tylko dlaczego u mnie do góry idzie a w dół nie ?


 • Użytkownik archiwalny

  Tylko dlaczego u mnie do góry idzie a w dół nie ?

  Miałem identyczną lampę z żółtą pozycją (polsko chińskie zamienniki).
  No niestety będziesz musiał ją wymontować i już na zewnątrz sprawdzić co jest nie tak - prawdopodobnie spadła Tobie regulacja w samej lampie lub jest pęknięta, w efekcie masz możliwość tylko regulacji do przodu a nie także do tyłu.

  Masz dwie możliwości:
  1 Naprawa we własnym zakresie.
  2. Poszukanie lampy org od ticusia na szrocie.


 • Użytkownik archiwalny

  A nie pójdzie samego klosza przełożyć ? Bo mam białą lampe w garażu ze zbitym kloszem.


 • Użytkownik archiwalny

  A nie pójdzie samego klosza przełożyć ? Bo mam białą lampe w garażu ze zbitym kloszem.

  W maluchu przekładałem. Wybierałem stary silicon i po wymianie zalewałem nowym. Trzymało bardzo dobrze. W Tico nie miałem potrzeby, więc nie wiem czy też się da.


Log in to reply