Stuki przy zmianie biegów


 • Użytkownik archiwalny

  Cześc wszystkim.Od kilku dni mam mały problem ze swoim tikusiem.Mianowicie przy zmianie biegów (tzn wrzucanie na jedynkę,dwójkę itd)słyszalne są stuki.Odbywa się to tak wrzucam jedynkę puszczam sprzęgło i słyszę stuk.Na kolejnych biegach jest tak samo.Jak zrzucam bieg nie ma tego tylko przy wrzucaniu to występuje.
  Zaznaczę że przy delikatnym i powolnym spuszczaniem sprzęgła ten stuk jest słyszalny słabo albo wogóle. Nie wiem co to może byc? Czy macie jakieś pomysły czy jechac od razu do mechanika?Co to moze by przypuszczalnie i czy może to wpływa negatywnie na samochód?Proszę o radę.

  Pozdrawiam • Sprawdzić tarcze sprzęgła + docisk, ewentualnie łożyska mocowania kolumny Mcpersona, bo one również mogą odpowiadać za stuki przy zmianie biegów.


 • Użytkownik archiwalny

  Sprawdzić tarcze sprzęgła + docisk, ewentualnie łożyska mocowania kolumny Mcpersona, bo one
  również mogą odpowiadać za stuki przy zmianie biegów.

  Albo poduszki skrzyni biegów.


 • Użytkownik archiwalny

  U mnie skrzynia też zaczęła raz stukać przy zmiane biegów. Przebiego coś ok 90tys. Po wymiane oleju na półsyntetyk elf jak ręką odjął. Warto też spprawdzić poduszkę skrzyni czy nie jest wybita i nie stuka.


 • Użytkownik archiwalny

  W moim przypadku był to sworzeń wahacza.


 • Użytkownik archiwalny

  Albo poduszki skrzyni biegów.

  Na poduszki warto zwrocic szczegolna uwage <img src="/images/graemlins/OK.GIF" alt="" /> - zanim trafilem na Zlosnika dlugo sam dochodzilem co moze byc przyczyna stukow !!! Gdybym ja wiedzial ze tu wszystko na tacy podaja... <img src="/images/graemlins/bravo.gif" alt="" />


 • Użytkownik archiwalny

  Ja również chciałbym sie upewnić, od paru dni przy zmianie biegów, z dwójki na trójkę i trójki na czwórkę, są dwa stuki jeden w momencie zmiany biegu i drugi zaraz po puszczeniu sprzęgła po zmianie, czy to wskazuje na uszkodzoną poduszkę ?


Log in to reply