Głośny silnik ?? prutanie wydechu??Przy wzroście obrotów


 • Użytkownik archiwalny

  Hej
  Kolega wymieniał właśnie silnik w Tico i po odpaleniu jest taki oto dźwięk?

  http://odsiebie.com/pobierz/2795855---7be8.html

  Nie wiem co to jest . Dźwięk wydobywa się jakby spod pokrywy zaworów, ale utrzymuje się nawet na rozgrzanym silniku. Przy wzroście obrotów zaczyna pierdzieć a jak się puszcza gaz to przestaje . Wymieniłem uszczelki na wydechu . A kolega sprzedał już katalizator wiec jest sama puszka. Nie wiem czy to może efekt braku katalizatora?? Sprawdzałem już wszystko, niby były nieszczelności przy wydechu, więc dokręciłem i dalej to samo. Kończą mi się Panowie i Panie pomysły. Proszę o burzę mózgów.
  Pompa wody? Do diaska wszystko pracuje ok brak nieszczelności w układzie chłodzenia. Silnik zapala normalnie wkręca się też normalnie tylko ten dźwięk.
  Plik amr proszę otwierajcie w windows media classic bo winamp nie odtwarza:(
  PISZCIE !!!!!


 • Admin

  Kolega wymieniał właśnie silnik w Tico i po odpaleniu jest taki oto dźwięk?

  <img src="/images/graemlins/rotfl.gif" alt="" />
  Rasowy klang, nie ma co... Bez tuningu żadnego, bez końcówek tłumika i takich tam... <img src="/images/graemlins/gris.gif" alt="" />
  Nie mogłem się powstrzymać, ale czegoś takiego jeszcze nie słyszałem. <img src="/images/graemlins/niewiem.gif" alt="" />
  Nie przychodzi mi nic do głowy, jak tylko wsadzić głowę pod maskę i nasłuchiwać długo i spokojnie, skąd to się wydobywa.
  Zwróciłbym uwagę szczególnie na komorę powietrza dodatkowego - czarną puszkę, która znajduje się po lewej stronie gaźnika i łączy się gumową rurką (dość grubą) z obudową filtra powietrza. Ta komora, jeśli jest pęknięta lub nieszczelna na połączeniach (od góry lub od dołu) może powodować dziwne dźwięki w pewnym zakresie obrotów.


Log in to reply