Przewody hamulcowe tył

• Użytkownik archiwalny

Czy przewody hamulcowe sztywne powinny być przykręcone tak jak na rysunku tzn. krótki do górnego, długi do dolnego otworu w cylinderku prawym? Pytam ponieważ w samochodzie mam odwrotnie.

• Użytkownik archiwalny

Czy przewody hamulcowe sztywne powinny być przykręcone tak jak na rysunku tzn. krótki do
    górnego, długi do dolnego otworu w cylinderku prawym? Pytam ponieważ w samochodzie mam
    odwrotnie.

Ja uważam że nie ma roznicy . Otwory w cylinderku sa 2 takie same , podlacz tak jak lepij Ci pasuje .

• Użytkownik archiwalny

Ja uważam że nie ma roznicy . Otwory w cylinderku sa 2 takie same , podlacz tak jak lepij Ci
    pasuje .

Nie wiem czy tak nie ma różnicy.... ja bynajmniej jak wymieniałem mam tak samo jak na schemacie. Zresztą zdaje się że trudniej jest przyłączyć odwrotnie.

• Nie wiem czy tak nie ma różnicy.... ja bynajmniej jak wymieniałem mam tak samo jak na schemacie.
    Zresztą zdaje się że trudniej jest przyłączyć odwrotnie.

niema to znaczenia , cylinderek jest "przelotowy" podlacz jak ci pasuje
    i jak nie musisz to nie odkrecaj przewodow

• Użytkownik archiwalny

niema to znaczenia , cylinderek jest "przelotowy" podlacz jak ci pasuje
    i jak nie musisz to nie odkrecaj przewodow

Przewody będę musiał odkręcać (lub ucinać) bo czeka mnie wymiana tego cylinderka. Dlatego chciałbym wiedzieć jak powinny być przykręcone.

• Użytkownik archiwalny

ja ucinalem zalozylem jak bylo nowy. nie ma z tym chyba wiekszego problemu z tego co pamietam.
    najgorzej,ze przewod raczej do wymiany,bo odkrecic tego dziadostwa u mie sie nie dalo.

• Użytkownik archiwalny

najgorzej,ze przewod raczej do wymiany,bo odkrecic tego dziadostwa u mie sie nie dalo.

Dokładnie. jeżeli jeszcze nie były wymieniane bądź był to dawno temu lepiej nie oszczędzaj kilkunastu złoty i kup przewody.

• najgorzej,ze przewod raczej do wymiany,bo odkrecic tego dziadostwa u mie sie nie dalo.

Panowie skąd weźmiecie przewody sztywne hamulcowe które idą do tylnich cylinderków(z cylinderka do cylinderka)?

• Użytkownik archiwalny

Panowie skąd weźmiecie przewody sztywne hamulcowe które idą do tylnich cylinderków(z cylinderka
    do cylinderka)?

W sklepach motoryzacyjnych mają. Kupiłem dłuższy bo takiego jak chciałem akurat nie mieli i go zawinąłem. Sprzedawca wyjął z opakowania nowy cylinderek i dopasował przewód z odpowiednimi gwintami, a przynajmniej go sprawdził czy da się wkręcić. Teraz jusz nie pamiętam, ale chyba 13 złotych zapłaciłem i niecałe 10 za krótki warto się w niego zaopatrzyć i jakiś zacisk na przewód miętki by nie stracić płynu przy wymianie prawego cylinderka. Jak zacząłem od lewego to dopiero na przewodzie mię kim się zatrzymałem Nie miałem specjalnych kluczy a te moje zaczęły się zmykać. Kleszczami było trudno. Śruby nie nadawały się jusz do wkręcenia. Zamocowałem imadło na wahaczu a w nim końcówkę przewodu miękkiego jest spłaszczona z dwóch stron z pozostałościami krótkiego twardego. Dopiero poszło. Inaczej posuwał bym się pewnie dalej z wymianą.

• Panowie skąd weźmiecie przewody sztywne hamulcowe które idą do tylnich cylinderków(z cylinderka
    do cylinderka)?

w Radomiu do kupienia w sklepie stary w lape i dostalem identyczny
    nic nie podginalem ....

Log in to reply