Wymiana tylnej poduszki zawieszenia silnika. • Witam Kolegów, mam pytanie , czy ktoś wymieniał w swoim Tikaczu tylną poduszkę zawieszenia silnika. Mam z tym problem. Czy jest to mozliwe bez pomocy warsztatu samochodowego?.


 • Moderator

  Myślę że nie powinno być problemu z samodzielną wymianą.
  Sam silnik można podlewarować, do nakrętek dostaniesz się od dołu jeśli dobrze pamiętam. W przypadku trudności może konieczne być odkręcenie gaźnika by dostać się do nakrętki.

  Może Ryszard się pojawi to pewnie będzie wiedział lepiej bo ja czasem mieszam ze Swiftem :D ale jest to do wykonania w domowych warunkach. • No właśnie mam problem z dostępem do tego mocowania. Nie wiem czy należy odkręcić wspornik tylny silnika wraz z podporą ( poduszką), czy odkręca się tylko sama poduszkę mocowaną dwoma śrubami. Może tak łopatologicznie, jak by mi ktoś bardziej doświadczony podpowiedział co w kolejności odkręcać aby dostać się do tej " nieszczęsnej" poduszki. Może już ktoś to robił i może zamieścił manual tej wymiany?.


 • Moderator

  Silnik wyjmowałem ze 3 razy ale nigdy nie miałem potrzeby ruszania tej poduszki.

  Patrząc po schematach powinieneś poradzić sobie z tą poduszką bez odkręcania podpór, trzeba tylko odchylić silnik, w przypadku trudności odkręcasz tłumik i przynajmniej luzujesz śruby poduszki przy skrzyni.
  0_1498675282925_poduszki mocowania silnika tico.jpg

  Napisz skąd jesteś. • Pacior , dzięki za wskazówki, a jestem z Częstochowy.Pozdrawiam elmor


Log in to reply