ZASADY ZAMIESZCZANIA OGŁOSZEŃ - zapoznaj się, zanim coś tu napiszesz


 • Admin

  Prosimy o zapoznanie się i przestrzeganie poniższych zasad; w przypadku ich nieprzestrzegania ogłoszenie może zostać usunięte.

  1. Kącik MOTOGIEŁDA służy wyłącznie do zamieszczania ogłoszeń kupna / sprzedaży / zamiany / oddania za darmo wszelkich przedmiotów z branży motoryzacyjnej.

  2. W kąciku PCHLI TARG zamieszczamy ogłoszenia kupna / sprzedaży / zamiany / oddania za darmo wszystkich przedmiotów innych niż związanych z motoryzacją.

  3. W temacie ogłoszenia na MOTOGIEŁDZIE należy zamieścić informację, czy chcemy: sprzedać (S), kupić (K), zamienić się (Z) czy oddać (O). Stosujemy przy tym format: nawias kwadratowy, litera oznaczająca przeznaczenie ogłoszenia, myślnik, marka auta, nawias kwadratowy, informacja dodatkowa. Przykłady:
   [S-TICO] nowe amortyzatory gazowe
   [K-SWIFT] reflektor lewy przedni
   [Z-CORSA] zamienię corsę na swifta
   [O-POLO] używane głośniki fabryczne
   Jeśli oferowany towar jest uniwersalny (np. radio pasuje do większości aut), można pominąć markę samochodu. Przykłady:
   [S] radioodbiornik Unitra Safari 2
   [K] box dachowy

  4. W temacie ogłoszenia na PCHLIM TARGU należy zamieścić informację, czy chcemy sprzedać (S), kupić (K), zamienić się (Z) czy oddać (O). Stosujemy przy tym format: nawias kwadratowy, litera oznaczająca przeznaczenie ogłoszenia, myślnik, rodzaj sprzedawanego towaru, nawias kwadratowy, informacja dodatkowa. Przykłady:
   [K-meble] szafę trzydrzwiową
   [S-telefon] Samsung Galaxy G7
   [Z-książki] Władca pierścieni
   [O-pralka] sprawną pralkę automatyczną

  5. Ogłoszenia sprzedaży muszą zawierać cenę "do wzięcia" (choćby orientacyjną), opis towaru (mile widziane zdjęcia) oraz sposób skontaktowania się z ogłoszeniodawcą.

  6. Zakazane jest umieszczanie wiadomości zawierających wyłącznie linki do serwisów aukcyjnych, ogłoszeniowych lub innych. Linki takie mogą stanowić jedynie dodatek do opisu towaru.

  7. Jeśli ogłoszenie zdezaktualizuje się - bardzo dobrze jest napisać o tym w jego treści (a także w temacie wątku - jest to od razu widoczne).

  8. Ogłoszenie może zostać usunięte, jeśli istnieje podejrzenie, że stanowi naruszenie prawa.

  9. W przypadku wątpliwości - moderatorzy pozostają do dyspozycji. Prosimy korespondować za pomocą "rozmów prywatnych" (privów).


Log in to reply