[1.0, mk4] LED do jazdy dziennej - podłączanie

• Użytkownik archiwalny

Kupiłem sobie światła do jazdy dziennej z automatem i mam problem z ich podłączeniem.
    Ze sterownika wychodzą kable:

• do lamp led
    • do akumulatora
    • do świateł mijania (czarny i biały)

Dwie pierwsze pozycje wiadomo gdzie podpiąć. Gdy podłącze czarny i biały pod światła mijania to ledy w ogóle się nie zapalą. Jak ich nie podłącze to nie zgasną po włączeniu świateł.
    Jak żyć?

• Użytkownik archiwalny

Dziwne - jak podłączyłeś tak jak instrukcja mówi, to powinny bezproblemowo działać i gasnąć przy włączeniu świateł - posprawdzaj, czy aby na pewno wszystko jest tak jak należy.

Ja u siebie wpiąłem (wlutowałem) się w kable od świateł pozycyjnych - działają od pierwszego podłączenia

• Użytkownik archiwalny

Dziwne - jak
    podłączyłeś tak jak instrukcja mówi, to powinny bezproblemowo działać i gasnąć przy
    włączeniu świateł - posprawdzaj, czy aby na pewno wszystko jest tak jak
    należy.
    Ja u siebie wpiąłem
    (wlutowałem) się w kable od świateł pozycyjnych - działają od pierwszego podłączenia

A czy to nie jest przypadkiem problem tego, że w swifcie wszystko sterowane jest masą a nie plusem?

• Też miałem obawy o to sterowanie masą ale jak kupiłem ledy i zamontowałem zgodnie z instrukcją to wszystko działa jak należy.

• Użytkownik archiwalny

ale skoro moje działają, Adamo również, jak pisze nie miał problemów, to nie wydaje mi się aby sterowanie masą było powodem nie działania automatu świateł dziennych.

• Ja dałem czerwony przewód do cewki zapłonowej, czarny do minusa aku, a biały do przewodu od pozycyjnych

• Użytkownik archiwalny

kabel, co producent oznaczył że ma iść do postojówek, tam musi iść, to jest przyczyna, nic więcej.

• kabel, co producent
    oznaczył że ma iść do postojówek, tam musi iść, to jest przyczyna, nic więcej.

Z postu Miodo wynika, że kupił ledy z zewnętrznym sterownikiem (a nie wbudowanym). Pewnie to jakiś zwykły przekaźnik...

Ja kupuję zawsze z wbudowanym automatem - są wtedy tylko 3 kable, które podłącza się jak napisałem w poście wyżej

• Użytkownik archiwalny

Tak jest, zewnętrzny automat i problemem było sterowanie masą, gdyż kabel do pozycyjnych dostawał + cały czas, dlatego nie świeciły. Wstawiłem więc przekaźnik pod światła, który zwiera przewody biały i czarny w momencie włączenia świateł mijania i po problemie. Teraz wszystko działa jak trzeba.
    Dziękuję wszystkim za pomoc

• Daj zdjęcie światełek

• Użytkownik archiwalny

Niezbyt komponują się z połamanym zderzakiem, ale świecą dobrze

Log in to reply