[Gti] wiązka silnikowa z mk2 do mk3


 • Użytkownik archiwalny

  Panowie,

  Duże są różnice między wiązką silnikową z Gti Mk2 a Gti Mk3?
  Kompy niby można wsadzać zamiennie więc i wtyczki do kompa zakładam, że są identyczne i tutaj nie ma różnic. Natomiast jakie są różnice w tej kolejnej wtyczce pod deską? Tą od zegarów itp? Wtyczka jest chyba inna. Da radę zamienić te wtyczki przekładając piny? Robił to ktoś? Kolory kabli są w mk2 i mk3 te same czy inne? Chodzi mi tylko o wiązkę z komory silnika.

  Chcę wymienić i nie mogę dorwać z mk3 a mam ładną z mk2.


 • Użytkownik archiwalny

  Panowie,
  Duże są różnice
  między wiązką silnikową z Gti Mk2 a Gti Mk3?
  Kompy niby można
  wsadzać zamiennie więc i wtyczki do kompa zakładam, że są identyczne i tutaj nie ma
  różnic. Natomiast jakie są różnice w tej kolejnej wtyczce pod deską? Tą od zegarów
  itp? Wtyczka jest chyba inna. Da radę zamienić te wtyczki przekładając piny? Robił
  to ktoś? Kolory kabli są w mk2 i mk3 te same czy inne? Chodzi mi tylko o wiązkę z
  komory silnika.
  Chcę wymienić i nie
  mogę dorwać z mk3 a mam ładną z mk2.

  Niestety wtyczka z okolic skrzynki bezpiecznikowej też jest inna Od cholery roboty żeby z tych dwóch zrobić jedną... Ma ktoś wiązkę silnikową do Gti mk3? Pilne. Może wiecie kto może mieć?


 • Użytkownik archiwalny

  Wiązka z mk2 przerobiona na mk3. Wszystko działa. Wymaga przelutowania kilku przewodów i przełożenia kilku pinów we wtyczkach. Większość jest taka sama. Generalnie temat do ogarnięcia i jednak nie tak dużo roboty jak początkowo myślałem


 • Użytkownik archiwalny

  Wiązka z mk2
  przerobiona na mk3. Wszystko działa.

  lubie to

  pytanie tylko ile ta wiazka jeszcze wytrzyma oczywiscie im dluzej tym lepiej

  ecu rozumiem tez masz ?


 • Użytkownik archiwalny

  lubie to
  pytanie tylko ile
  ta wiazka jeszcze wytrzyma oczywiscie im dluzej tym lepiej
  ecu rozumiem tez
  masz ?

  Mam ecu kolejne - z mk2. Jak poskładam resztę to będę testował czy problem rozwiązany


 • Użytkownik archiwalny

  To napisz nam, co dokładnie trzeba zmienić. Może się kiedyś komuś przyda.


 • Użytkownik archiwalny

  Ze swojego doświadczenia tylko dodam, że są co najmniej dwa rodzaje wiązek Gti mk2 i dwa rodzaje wiązek GTimk3. Różnią się m.in. skrzynką bezpieczników/wtyczkami do niej , wtyczkami pod przełącznik zespolony oraz wtyczkami pod wiązkę do tylnej części auta.


 • Użytkownik archiwalny

  To napisz nam, co
  dokładnie trzeba zmienić. Może się kiedyś komuś przyda.

  Nie notowałem tego dokładnie a nowa wiązka jest już w aucie. W każdym razie w moim przypadku różniły się 2 wtyczki: jedna od łączenia z wiązką pod deską rozdzielczą (okrągła w mk2, prostokątkna w mk3) i jedna pod skrzynką bezpiecznikową (zielona wąska w mk2 i szeroka szara w mk3).

  W przypadku wtyczki spod skrzynki bezpiecznikowej piny są różnej wielkości i nie da się ich przełożyć między wtyczkami dlatego tutaj jest kilka przewodów do przelutowania m.in zasilanie (biało-niebieski), masy itp. Te przewody i tak w wiązce oryginalnej są łączone tzn. rozgałęziają się więc jeden lut więcej nie powinien robić różnicy. Kolory przewodów się u mnie zgadzały między mk2 i mk3 więc nie było problemów - po przelutowaniu tych kilku przewodów mamy gotową wtyczkę pod skrzynkę.

  Druga różnica jest we wtyczce spod deski rozdzielczej. Da się wyjąć igłą piny z wtyczki mk2 i przełożyć do wtyczki z mk3. Cześć tych przewodów leci do wtyczek ecu więc wtedy też wyjmujemy piny ze starej wiązki z wtyczek ecu i przekładamy do wtyczek z nowej. W przypadku wiązki mk3 jest trochę więcej przewodów łączących kostkę spod deski z ecu więc te dokładamy dodatkowo.

  W samych wtyczkach ecu różnice są minimalne - w zasadzie jest tylko kilka dodatkowych przewodów w mk3 bez których auto normalnie odpali natomiast można je dołożyć dla pełnej zgodności.

  Wszystkie kolory przewodów w moim przypadku się zgadzały między mk2 i mk3.


Log in to reply