[Mk IV/ALL] Oświetlenie zegarów i panelu. 98r 1.3


 • Użytkownik archiwalny

  Witam wszystkich, Na początku chciałbym sie przywitać, jestem tutaj nowy, a Swojego Swifta nabyłem ponad miesiąc temu.
  Szukałem nieco po forum, w schematach elektrycznych nie orientuję się zbyt dobrze, Odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie mimo szukania nie znalazłem, może źle szukałem, nie twierdze że nie ma.

  A więc tak. Najważniejsze. Posiadam Swifta 1.3 98r w sedanie.

  Nie działa mi podświetlenie zegarów oraz panelu od nawiewu. Jak wymienić żarówki wiem, kwestia tylko taka że chyba wszystkie żarówki sie uparły się i się nie przepaliły na raz. W skrzynce bezpieczników pod kierownicą wszystkie są sprawne. Czy gdzieś znajduje się jakiś inny bezpiecznik? Co może być przyczyną? co sprawdzić zanim rozbiorę i wymienię żarówki.

  To jest kwestia pierwsza. Teraz druga, bede szukał rozwiązania ale jak już piszę w sprawie żarówek to może i ktoś coś bedzie wiedział na ten temat. Przy hamowaniu silnikiem przy różnym zakresie obrotów coś jak by piszczy, metalowy pogłos wydaje, po zejściu jeszcze troche z obrotów przestaje. nie mam jak sprawdzic na postoju bo to dzieje się tylko podczas jazdy.

  Pozdrawiam • A przypadkiem nie bawiłeś się ściemniaczem od zegarów ? Wiem, że to może trochę naciągane, ale może akurat wygasiłeś sobie wszystkie lampki ?


 • Użytkownik archiwalny

  A przypadkiem nie
  bawiłeś się ściemniaczem od zegarów ? Wiem, że to może trochę naciągane, ale może
  akurat wygasiłeś sobie wszystkie lampki ?

  w Mk IV ? Raczej jak by był to niestandardowy • W gti a potem w mk5 mam, tym właśnie się sugerowałem że jest i w mk4.


Log in to reply