halogeny imitujące ksenony ?

• Użytkownik archiwalny

Mam pytanko.

Wiadomo jak to z xenonami u nas w PL... Ma ktoś takie halogeny al'a xenony?

http://moto.allegro.pl/zarowka-philips-h4-blue-vision-ultra-box-wawa-fv-i2433377413.html

W aukcji jest napisane,że mają wszystkie homologacje i legalnie można jeździć na takich.Pytam,czy warto zakupić taki rodzaj żarówek,czy faktycznie światło jest bielsze,i czy tego światła jest np.więcej.Pytam bo nie wiem-taki tam ze mnie laik... Ma ktoś takie u siebie?

• Użytkownik archiwalny

To jest zwykła H4 tylko pomalowana na niebiesko tak że wszystko zgodnie z prawem. A dobra żarówka jest ważna tak że możesz widzieć coś więcej

• Użytkownik archiwalny

Mam pytanko.
    Wiadomo jak to z
    xenonami u nas w PL... Ma ktoś takie halogeny al'a xenony?
    http://moto.allegro.pl/zarowka-philips-h4-blue-vision-ultra-box-wawa-fv-i2433377413.html
    W aukcji jest
    napisane,że mają wszystkie homologacje i legalnie można jeździć na takich.Pytam,czy
    warto zakupić taki rodzaj żarówek,czy faktycznie światło jest bielsze,i czy tego
    światła jest np.więcej.Pytam bo nie wiem-taki tam ze mnie laik... Ma ktoś takie u
    siebie?

swiatlo jest bialutkie, ale slabsze, chociaz phipisa nie kupowalem tych imitacji
    Fajnie wygladaja lampy swifta swiecace sie na bialo, wiem bo mialem, tylko ze takie za 20zl

• Użytkownik archiwalny

swiatlo jest
    bialutkie, ale slabsze, chociaz phipisa nie kupowalem tych imitacji

jak to słabsze ? jak kupisz ori, to masz mieszczące się w graniach przyjętych norm, a nie powyżej w kosmos, lub zazwyczaj poniżej ...

Fajnie wygladaja
    lampy swifta swiecace sie na bialo, wiem bo mialem, tylko ze takie za 20zl

ja tam mam teraz komplet postoje z philipsa i H4 z Osrama i ładnie to współgra

• Użytkownik archiwalny

Miałem takie żarówki kilka lat temu, kosztowały wtedy w sklepie coś koło 80 zł. Na pudełku było napisane, że dają 30% więcej światła i była to prawda. W nocy o wiele lepsza widoczność, dla porównania żarówki niebieskie z Biedronki z wątpliwą homologacją po 7.99 (czy ileśtam) świeciły przy nich jak postojówki.

• Użytkownik archiwalny

Zasłyszałem dziś,że do takich lamp trzeba mieć gładki klosz,a nie prążkowany jak w swifcie.

Chyba,ze to bzdura...

• Użytkownik archiwalny

Miałem takie
    żarówki kilka lat temu, kosztowały wtedy w sklepie coś koło 80 zł. Na pudełku było
    napisane, że dają 30% więcej światła i była to prawda.

30% to może dają na długich ...

Zasłyszałem dziś,że
    do takich lamp trzeba mieć gładki klosz,a nie prążkowany jak w swifcie.
    Chyba,ze to
    bzdura...

to chodzi Ci zapewne o xenony z przetwornicami, a nie zwykłe żarówki zenon look ...

Log in to reply