Spalanie przy hamowaniu silnikiem


 • Użytkownik archiwalny

  Witam, chciałem zapytać dlaczego podczas hamowania silnikiem Swift pokazuje chwilowe spalanie 2.0 L? Rozumiem, że na luzie to normalne bo na powietrze nie jeździ, ale przy hamowaniu silnikiem chyba powinno pokazywac 0.0 ?


 • Użytkownik archiwalny

  Wszystko zależy od wzoru na podstawie którego obliczane jest spalanie przez kompa. Nie wdając się w szczegóły (rozumiem, że masz mk6) powiem, że nie ma co się przejmować, komputery w niektórych samochodach podają żużycie chwilowe, a niektóre żużycie chwilowe podawane w litrach na 100km i stąd różnica.


 • Użytkownik archiwalny

  Witam, chciałem
  zapytać dlaczego podczas hamowania silnikiem Swift pokazuje chwilowe spalanie 2.0 L?
  Rozumiem, że na luzie to normalne bo na powietrze nie jeździ, ale przy hamowaniu
  silnikiem chyba powinno pokazywac 0.0 ?

  Sprawdzę dzisiaj u siebie ale wydaje mi się, że pokazuje u mnie 0.0...


 • Użytkownik archiwalny

  Bo musi spalać 0.0 l/100km. Tak działa system cut-off po puszczeniu pedału przyspieszenia i hamowaniu silnikiem- pracuje on wtedy tylko jako maszyna przepływowa- wtryski "są odcięte" (nie podają paliwa, iskra na świecach pojawia sie normalnie). Działanie tego systemu czuć bardzo fajnie przy dojeżdżaniu np. do skrzyżowania- hamując silnikiem auto zwalnia zwalnia zwalnia a po osiągnięciu ok. 1500-1800obr wtrysk jest znów włączany i auto podrywa się nieco do przodu (silnik znów pracuje).
  Dlatego dziwię sie ludziom, którzy mając auto z wtryskiem nie hamują silnikiem- czyste marnotrawienie paliwa. Silnik pracujący na jałowym ma sprawność równą 0%!

  BTW: To że komputer pokazuje cokolwiek innego od zera jest kwestią skąd brany jest sygnał- przypuszczam że w takim wypadku będzie to gdzieś na zasadzie przepływu powietrza mierzone a to nigdy nie będzie równe 0 bo przepustnica w nowszych silnikach zawsze jest nieco otwarta (w silnikach ZI).


 • Użytkownik archiwalny

  To nie na zasadzie przepływu powietrza, tylko na podstawie czasu otwarcia wtrysków się liczy Mówię, zależu tu od konkretnych obliczeń komputera, np w toyocie yaris też w pewnych warunkach jest przy hamowaniu silnikiem 0,9-1,5l, w corolli już tego nie zaobserwowałem.


 • Użytkownik archiwalny

  Z tym wynikiem spalania chwilowego przy hamowaniu silnikiem to jest całkiem dziwne, bo czasami pokazuje 2.0 l/100km a czasami wyświetli nawet cos koło 3-4. D


 • Użytkownik archiwalny

  Z tym wynikiem
  spalania chwilowego przy hamowaniu silnikiem to jest całkiem dziwne, bo czasami
  pokazuje 2.0 l/100km a czasami wyświetli nawet cos koło 3-4. D

  Sprawdziłem. U mnie pokazuje 0.0


Log in to reply