pasek rozrządu

• Użytkownik archiwalny

Witam wszystkich.
    Mam problem z paskiem rozrzadu w moim aucie Suzuki Swift 1.3 1996. Pasek wciąż się przestawia, poponownym ustawieniu go na znakach i przejechaniu niewielkiej odległości pasek znów sie przestawia? Co może byc tego przyczyna? Pasek jest w dobrym stanie.
    Czekam na pomoc.
    Pozdrawiam

• Użytkownik archiwalny

a jest dobrze naciągnięty ? w dobrym kierunku pracuje ? a moze jednak cos jest z nim nie tak ? zerwane ząbki itp ?

• Witam wszystkich.
    Mam problem z
    paskiem rozrzadu w moim aucie Suzuki Swift 1.3 1996. Pasek wciąż się przestawia,
    poponownym ustawieniu go na znakach i przejechaniu niewielkiej odległości pasek znów
    sie przestawia? Co może byc tego przyczyna? Pasek jest w dobrym stanie.
    Czekam na pomoc.
    Pozdrawiam

powodów może być kilka:

1. źle dobrany pasek (długość, szerokość, kształt zębów)
    2. źle naciągnięty pasek
    3. zjechane koła pasowe

Jeśli to 96 to zapewne auto z Węgier, może tam jest inny pasek (w moim 1,3 z 94 roku jest 19 mm i wiem, że stosowano też 25 mm - wystarczy wejść na katalog intercarsu w necie i spróbować dobrać

• Użytkownik archiwalny

Dzięki.
    pasek jest ok, koła w porządku i ząbki tez??

• Użytkownik archiwalny

Problemem może być to co było u mnie. Źle dobrana pompa wody, a tym samym brak możliwości napięcia paska. Za diabła się nie dało. Mechanik (jeden) zesztukował to tak, że dał węższy pasek do szerszej rolki napinającej. Inny zrobił rozsądniejszą modyfikację i dobrał rolkę od samochodu mitsubishi

Log in to reply