Problem z biegami po nocy


 • Użytkownik archiwalny

  Witam,
  Mam problem z moim sedanem, gdy rano jade i chce zmienić bieg na 2 lub 1 to nie chce wchodzić, a jak wejdzie to czuć jakby taki zgrzyt. Czasami musze się zatrzymywac żeby wrzucić od nowa 1 bieg a potem 2. Czego to moze być wina ? Mrozu ? czy np że zostawiam auto na 2 biegu na noc zamiast na ręcznym ? Czy może wymienic olej w skrzyni biegów ?


 • Użytkownik archiwalny

  To normalne w takich temperaturach - olej jest bardzo gęsty i utrudnia pracę całej skrzyni biegów. Jak się samochód rozgrzeje to jest wszystko w porządku?


 • Użytkownik archiwalny

  zgadza sie jak sie rozgrzeje to wszystko chodzi jak powinno


 • Użytkownik archiwalny

  jasne, że w niskich temp. gęsty olej stawia "większy" opór niż np. w upał...Nie wiem jakim olejem masz zalaną skrzynię, może warto zainwestować w nowy, będzie miał może lepsze parametry od poprzedniego, tzn. lepiej znosi ujemne temperatury (koledzy polacają Castrola TAF-X) , to samo tyczy się silnikowej oliwy.


 • Użytkownik archiwalny

  no tak właśnie myśle żeby zeminić olej w skrzyni. A co do silnika to jeszcze 1000 km ;p i będzie trzeba zmienić


 • Użytkownik archiwalny

  "jeszcze 1000 km ;p i będzie trzeba zmienić"

  po jakim przebiegu zmieniasz...?


 • Użytkownik archiwalny

  jest karteczka przy silniku że następna zmiana przy 63 tys jest troche ponad 61 tys, a reszte to zmeiniam jak instrukcja każe


 • Użytkownik archiwalny

  Nie wiem gdzie wymieniasz, jak gdzies w autoryzowanym to karteczką można sie sugerować ale jak u Henia przykładowo bez urazy:) to są zdolni ("fachowcy") specjalnie wpisywać mniej kilometrów do wymiany, żeby częściej u nich bywać także lepiej tez kontrolowac samemu licznik a wogóle co za problem spuścic olej wlasnymi ręcami...:)


 • Użytkownik archiwalny

  Ja mialem niedawno wymieniany olej w skrzyni na TAF-X wlasnie. Jestem bardzo zadowolony, ale wymiana oleju wiele nie pomoze przy takich temperaturach. Najlepiej troche rozruszac skrzynie "na sucho", odpalic silnik, niech troche podziala, zagrzeje i dopiero wtedy ruszac. No chyba, ze daaawno nie wymieniales oleju to doradzam taka wymiane chocby ze wzgledu na dwojeczke, ktora w swiftach chodzi ciezko niezaleznie od pogody


 • Użytkownik archiwalny

  skrzynia chodzi dobrze na postoju, na przyszły tydzień pojade wymienić, bo niewiem czy uprzedni właściciel wymienił ten olej w skrzyni w zalecanym terminie . .. .

  DZIĘKI !


 • Użytkownik archiwalny

  skrzynia chodzi dobrze na
  postoju, na przyszły tydzień pojade wymienić, bo niewiem czy uprzedni właściciel wymienił ten
  olej w skrzyni w zalecanym terminie . .. .
  DZIĘKI !

  No to zdecydowanie warto. My to zrobilismy po ponad 2 lata uzytkowania samochodu i powiem, ze zaluje, ze tak pozno.
  Btw. Jak na sylwestra bylem na mazurach to olej mi tak zgestnial, ze nie moglem zmieniac biegow na postoju (chodzily bardzo ciezko), dopiero chwilowe rozgrzanie silnika pozwolilo ruszyc samochod..


Log in to reply