Regulacja TPS


 • Użytkownik archiwalny

  Witam Forumowiczów
  Wiem, że ten temat był już wiele razy poruszany na forum. Moje pytanie dotyczy regulacji TPSa w SS 1.0 2001r. Jak prawidłowo powinna przebiegać ta operacja krok po kroku. Za wszekie odpowiedzi z góry dzięki i pozdrawiam.


 • Użytkownik archiwalny

  Witam Forumowiczów
  Wiem, że ten temat był już wiele razy poruszany na forum. Moje pytanie dotyczy regulacji TPSa w
  SS 1.0 2001r. Jak prawidłowo powinna przebiegać ta operacja krok po kroku. Za wszekie
  odpowiedzi z góry dzięki i pozdrawiam.

  Poszukaj w moich postach a napewno znajdziesz z odnosnikiem to dokladnej instrukcji


 • Użytkownik archiwalny

  Poszukaj w moich postach a napewno znajdziesz z odnosnikiem to dokladnej instrukcji

  Wielkie dzięki za odpowiedź. Tylko ta instrukcja dotyczy silnika GTI. Mój silnik to G10a (1.0), nie wiem czy nastawy będą takie same? Może jest ktoś, kto regulował TPS-a w litrówce?


 • Użytkownik archiwalny

  Wielkie dzięki za odpowiedź. Tylko ta instrukcja dotyczy silnika GTI. Mój silnik to G10a (1.0),
  nie wiem czy nastawy będą takie same? Może jest ktoś, kto regulował TPS-a w litrówce?

  Zasada jest identyczna - ustawiałem tak w swojej 1.6 <img src="/images/graemlins/smile.gif" alt="" />, wszystkie czujniki TPS tego samego modelu (np. mk3) są identyczne w silnikach 1.0, 1.3 i 1.6. Przepustnice też się niczym nie różnią,bo wszystkie to jednopunkty, oczywiście oprócz GTi, bo tam jest wielopunkt, ale TPS i tak ten sam.
  Bez obaw


 • Użytkownik archiwalny

  różnią,bo wszystkie to jednopunkty, oczywiście oprócz GTi, bo tam jest wielopunkt, ale TPS
  i tak ten sam.

  Nie ten sam, niestety <img src="/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> Może sposób ustawienia tak, ale sam czujnik całkowicie inny. Chyba każdy posiadacz GTi'ka, który przerabiał już temat padniętego TPS'a i szukał następnego potwierdzi.

  Pozdr.


 • Użytkownik archiwalny

  Nie ten sam, niestety Może sposób ustawienia tak, ale sam czujnik całkowicie inny. Chyba każdy
  posiadacz GTi'ka, który przerabiał już temat padniętego TPS'a i szukał następnego
  potwierdzi.
  Pozdr.

  Witam ponownie
  Wielkie dzięki za odpowiedzi ale nadal jestem w kropce. W sumie już sam do końca nie wiem czy w silniku 1.0 tak samo ustawia się jak w 1.3. Bardzo proszę o odpowiedzi kogoś, kto już ustawiał TPSa w litrówce (moje autko: 1.0 2001r.). Tak na marginesie nie mogę znaleźć opisu ustawiania po Polsku. Wcześniej gdzieś na forum mi takie spolszczenie przeleciało a teraz nie mogę go znaleźć- może ktoś poratuje odnośnikiem do tematu? Przez jakiś czas walczę z polepszeniem prędkości max. Obecnie pr. max. to 120-130 km/h. Wiem że jes to autko małe i nie ma co wymagać cudów ale jakoś gryzie mnie to. Obecnie mam poprawnie ustawiony zapłon, nowe: świece, kopułka, przewody, filtr powietrza. Autko pali ładnie dobrze wkręca się na obroty, ma fajne przysp. tak do 90 km/h a później już muli. Wolne obr. też ok. Jedynie przekręcenie zapłony na max. trochę polepsza prędkość max, ale nie tędy droga. Nie ma też żadnych błędów w pamięci sterownika.


Log in to reply