swifciak 1.3 Spuszczanie płynu chłodzącego z bloku

• Użytkownik archiwalny

Czy w swifciaku jest takie coś jak kranik do spuszczania płynu z bloku silnika? czy wystarczy odkęcić kruek na dole chłodnicy i ile tak mniejwiecej płynu wchodzi Silnik 1.3 91rok
    Pytam bo chce zamienić wode na płyn a niechce zeby to sie wymieszło:P

• Użytkownik archiwalny

Czy w swifciaku jest takie coś jak kranik do spuszczania płynu z bloku silnika? czy wystarczy
    odkęcić kruek na dole chłodnicy i ile tak mniejwiecej płynu wchodzi Silnik 1.3 91rok

Pytam bo chce zamienić wode na płyn a niechce zeby to sie wymieszło:P
    o ile wiem to nie ma. ja przy okazji wymiany chłodnicy przepłukałem blok wlewając górnym wężem świeżą wodę demineralizowaną. Pewnie ze 2-3 litry. Później myk - założyłem węże na chłodnicę i po sprawie.
    A płynu wchodzi coś ok. 3-4 litrów. Nie pamiętam dokładnie

• Użytkownik archiwalny

wymienialem w zeszlym tygodniu,
    stojac twarza do przodu samochodu kranik znajduje sie po lewej wewnatrz od spodu chlodnicy
    odkrecasz go odkrecasz na gorze chlownice aby nie wytworzylo sie podcisnienie i sama woda ucieknie
    zbiorniczek wyrownawczy wyciagasz prostym ruchem do gory oprozniajac go z wody
    a zeby wyploszyc wode z bloku wystarczy uruchomic silnik na chiwile aby zaczal dzialac wentylator
    woda sama zostanie wyrzucona z ukladu
    po wylaczeniu silnika zalewasz plyn do zbiornika wyrownawczego, zakrecasz kranik i wlewasz plyn do chlodnicy
    i znow uruchamiasz samochod aby do bloku zassal plyn dolewasz ubytek w chlodnicy
    po krotkiej przejazdzce i tak w zbiorniczku wyrwnawczym bedziesz mial posuche wiec musisz ja uzupelnic
    generalnie sprawa dosc prosta i o ile nic nie zakrecilem to dasz rade:)

o ile wiem to nie ma. ja przy okazji wymiany chłodnicy przepłukałem blok wlewając górnym wężem
    świeżą wodę demineralizowaną. Pewnie ze 2-3 litry. Później myk - założyłem węże na
    chłodnicę i po sprawie.
    A płynu wchodzi coś ok. 3-4 litrów. Nie pamiętam dokładnie

Zaloguj się, aby odpowiedzieć