[all] wlew gazu


 • Użytkownik archiwalny

  Witam. Ponieważ muszę zdjąć tylni zderzak chciałem odłączyć wlew gazu, gdyż jest zamontowany właśnie w tym zderzaku. No i moje pierwsze pytanie; czy można sobie bez problemu wymontować ten wlew ze zderzaka? Widoczne są z zewnątrz dwie śruby na śrubokręt krzyżakowy. Czy jak je odkręce to nic się nie stanie (tzn czy może stać się coś z instalacją, czy powinno się to robić na pustym zbiorniku gazu?) Bo wydaje mi się że ten wlew jest z dwóch części, jedna jest po zewnętrznej cześci zderzaka a druga po wewnętrznej a te śruby poprostu łączą te dwa elemanty. Ale może się mylę? No i druga sprawa, te śruby są skorodowane i nie ma szans by je śrubokrętem odkręcić. Czy da się to rozwiercić wiertarką, a potem wstawić nowe śruby? Pozdrawiam


 • Użytkownik archiwalny

  [color:"blue"] Możesz odkręcić wlew. Zawór w butli nie pozwala na powrót gazu przewodem zasilającym. W przewodzie będzie trochę gazu ale szybko się ulotni. Śruby oczywiście możesz sobie dać nowe do wlewu.


 • Użytkownik archiwalny

  Możesz odkręcić wlew. Zawór w butli nie pozwala na powrót gazu przewodem zasilającym. W
  przewodzie będzie trochę gazu ale szybko się ulotni. Śruby oczywiście możesz sobie dać nowe
  do wlewu.
  A do tego mozesz jeszcze zakrecic zawory na butli - jeden od przewodu zasilajacego butle a drugi jest od przewodu idacego z butli juz do silnika. Nie wiem czy we wszystkich instalacjach tak jest ale ja mialem z kilkoma juz do czynienia i zawsze byly.


 • Użytkownik archiwalny

  Ok. wielkie dzięki. śruby już rozwiercone, wlew zdjęty, zderzak przygotowuje się do malowania.


Log in to reply