H4 not for use in europe


  • Użytkownik archiwalny

    Taka mnie dzisiaj spotkala niespodzianka. Kupilem nowe zarowki H4 do mojej favorytki bo stare jakos takie byly slabe. w nocy jak jezdzilem to byly jakies slabe. Kupilem sobie Narva azzurre i efekt jest teraz nieporownywalny.:D. Z ciekawosci wziolaem te stare H4 ktore zostawilem sobie de facto na zapas i poczytalem na blaszkach co to za zarowki. okazalo sie ,ze jedna z nich mianowicie prawa to byla Philips, z takim ciekawym napisem "not for use in europe". A kupielm ja napewno w Polsce, na stacji benzynowej. Jest jeszcze na niej napis 100/90W. i nie wiem czy to jest z nia zwiazane ale na wlasnie tej prawej stronie przepalal mi sie dosc czesto bezpiecznik od dlugich swiatel:) taka moja ciekawostka:)


  • Użytkownik archiwalny

    Przy tylu watach to nie dziwne, że się bezpiecznik przepalał. Dziwne, że świeciła gorzej, ale może już wypalone włókno było.


  • Użytkownik archiwalny

    Tak. Żarówki 90/100 W są nielegalne w europie. Ja na wyspie mogę włożyć taką, jak chcę pojechać na zlot inaczej nie da rady, niebiescy wyczają i mandat wlepią. A na M.O.T.- angielski odpowiednik Polskiego "przeglądu", to cię nie wypuszczą na drogę, a za jedną żarówkę wymienioną u nich to sobie 7 funtów liczą (a żarówek jest 4). Ja zakupiłem 55W żarówki Xenon z tym że są dwa rodzaje, jeden ma 5400K a drugi 9600K - efekt zadowalający jak ktoś nie ma oryginalnych xenonów. Ale to tak na marginesie.


Zaloguj się, aby odpowiedzieć