Kilka następnych pytań co do FAV


 • Użytkownik archiwalny

  Witam!
  Chciałbym się Was spytać, jako doświadczonych przez Favoritki, o kilka rzeczy. Mianowicie mam problem z biegami. Po odpaleniu samochodu, biegi wskakują dość dobrze, ale po jakiejś godzinie jazdy, zaczynają się kłopoty. Wręcz czasem muszę wyrywać, drążek z jakiegoś położenia, bo mi go tam trzyma. Np. jak chce wyłączyć bieg 3. albo 1. Ostatnio w skrzyni biegów, patrząc od strony silnika zobaczyłem otwór (średnica 2 cm) i tam widać część jakiejś zębatki. Może być tak skrzynia otwarta? Nie wiem co jest grane.

  Druga rzecz, przy hamowaniu, przy pewnej niewielkiej szybkości, z prawego tylnego koła, słychać jakieś jakby tarcie, ale to nie jest taki metaliczny dźwięk, ale taki jakby przytłumiony, ale głośny. Podobny dźwięk, ale przy skręcaniu też się wydobywa, ale trochę bardziej cichy. To wina klocków? Dodam, że jak mocniej się naciśnie pedał hamulca to nie ma tego dźwięku.

  Muszę też zrobić z gazem, bo ostatnio zatankowałem za 10 zł, czyli jakieś 5 litrów, zatem powinno starczyć po mieście na jakieś 50 km, a nagle mi auto stanęło po 20 km. Reszta nawet ok z samochodem, pomijając to że robi się dziura w podłodze pod kierowcą i po ulewie słyszę wodę w drzwiach.


 • Użytkownik archiwalny

  witam kolego
  ad1. nie pomoge za bardzo bo nie wiem o co moze chodzic
  ad2. wymien szczeki hamulcowe w tylnych bebnach
  ad3. jesli chodzi o gaz to wymien filter gazu i powietrza i jedz na regulacje do autoryzowanej stacji LPG ( ja bym profilaktycznie wymienil jeszcze swiece, przewody, kopulke i palec) PS najlepsze swiece do gazu w favo wg mnie to BOSCH SUPER +6, przejezdzilem na nich 2 sezony (okolo 15tys km) podczas wymiany w serwisie zalozyli mi NGK i samochod przejechal na nich 44km i sie zjaraly. wrocilem znow do boscha i jest gicior. moja favo pali srednio 8 litrow gazu i na zbiorniku 33litry przejezdzam srednio 330-350km


 • Użytkownik archiwalny

  moja favo pali srednio 8 litrow
  gazu i na zbiorniku 33litry przejezdzam srednio 330-350km

  330-350 km to jest 9,5-10 litrow na 100 km, jakby ci palilo 8 litrow to bys przejezdzal na 33 litrach kolo 410 km <img src="/images/graemlins/skromny.gif" alt="" />


 • Użytkownik archiwalny

  zalezy jak sie jedzie jest i 350 jest i 400 a czasem jest tylko 230 <img src="/images/graemlins/jezor.gif" alt="" />


Log in to reply