skoda favorit Problem z silnikiem


 • Użytkownik archiwalny

  Witam wiem że pewnie ten problem był już poruszany wiele razy. Czytalem posty ale nie wszystko wyczytałem <img src="/images/graemlins/niewiem.gif" alt="" />
  Mój problem polega na tym że moja skoda zaczeła od większego palania gazu niż dotąd, po przełączeniu na benzyne jeczała ale obroty falują ( nagazie ok) ale po kolejnych 2 dniach to samo pojawilo się na gazie i do tego na 130km spalil 19l gazu. do tego w czasie jazdy szarpie przy dodawaniu gazu a na luzie gaśnie i jest wyczuwalnie słabszy. Wyczytałem że to może być membrana i elektrozawór, ale też wiele innych rzeczy. może ktoś mial identyczny problem jeśli tak to prosze o radę(oczywiście poza sprzedarzą i złomowaniem <img src="/images/graemlins/waytogo.gif" alt="" />). Z góry dzięki za pomoc ([email protected])


 • Użytkownik archiwalny

  Witam wiem że pewnie ten problem był już poruszany wiele razy. Czytalem posty ale nie wszystko
  wyczytałem
  Mój problem polega na tym że moja skoda zaczeła od większego palania gazu niż dotąd, po
  przełączeniu na benzyne jeczała ale obroty falują ( nagazie ok) ale po kolejnych 2 dniach
  to samo pojawilo się na gazie i do tego na 130km spalil 19l gazu. do tego w czasie jazdy
  szarpie przy dodawaniu gazu a na luzie gaśnie i jest wyczuwalnie słabszy. Wyczytałem że to
  może być membrana i elektrozawór, ale też wiele innych rzeczy. może ktoś mial identyczny
  problem jeśli tak to prosze o radę(oczywiście poza sprzedarzą i złomowaniem ). Z góry
  dzięki za pomoc ([email protected])
  Oczywiscie na poczatku sprawdz uklad zaplonowy tzn kable swiece kopulke i palec i filtr powietrza
  Na falujace obroty na benzynie pomoglo u mnie czyszczenie i przedmuchiwanie gaznika. Co do gazu to spusc mazut z reduktora (na rozgrzanym reduktorze po zgaszeniu auta odkreca sie srude od spodu w reduktorze i wylatuje cos jakby olej) jezeli to nie pomoze sprobuj regulacji u gazownika ale przyczyna moze tez byc zuzyta (twarda) membrana w parowniku.


 • Użytkownik archiwalny

  Słuchaj jakis problem jest przy gaźniku, lubi siadać membrana, elektro zawór możesz sprawdzić odłączając przewód do gaźnika jest tylko jeden załączając zasilanie auta ostni stopien przed rozrusznikiem potem musisz przyłaczyc tą wtyczke i jak usłyczysz charakterystyczne tyknięcie to elektro zawór jest ok, lubi szfankować dysza wolnych obrotów, polecam czyszczenie gaźnika i porządną regulacje na analizatorze u dobrego mechanika polecam poszukać jak mieszkasz w dużym mieście speca od skód ponieważ to jest dla niego minutka i pewnie mniej policzy regulacja gaźnika z gazem około 80 zł maxymalnie a razem z czyszczeniem iewentualną wymianą jakiejść drobnej części w 150 się zmieścisz. pozdrawiam.


Log in to reply