kolektor wydechowy


 • Użytkownik archiwalny

  Witam.
  Mam problem ze szpilkami w kolektorze wydechowym a dwururką - 1-na jest urwana, 2-ga naderwana, trzyma się tylko na dwóch - uszczelka wydmuchana. Oczuwiście głośno chodzi, ale boję się odkręcicc pozostałych dwóch bo raczej się pourywają.

  Chciałbym rozwiercić te szpilki i wstawić śruby, ale nie ma tam dostępu, zastanawiałem czy nie wyciągnąć cały kolektor wydechowy, ale szpilki do bloku silnika też strach ruszać, bo przepalone z wysokiej temp. i mogą się zerwać, a i dostęp kiepski - bo trzeba by odkręcić najpierw kolektor ssący.

  Zauważyłem żę uszcelka pod kolektorem ssącym i wydechowym a blokiem silnika jest ta sama? Czy dwie odzdzielne?

  Doradźcie co tu zrobić ?


 • Użytkownik archiwalny

  Jest tam jedna uszczelka.


 • Użytkownik archiwalny

  Jest tam jedna uszczelka.

  ...możesz śmiało odkręcać nie masz żadnego wyjścia nakrętki wytrzymają a najlepiej jak spryskasz je płynem w-40


 • Użytkownik archiwalny

  Witam.
  Mam problem ze szpilkami w kolektorze wydechowym a dwururką - 1-na jest urwana, 2-ga naderwana,

  Mialem ten sam problem. Odkrecaj smiało, w sklepie motoryzacyjnym kupisz takie szpilki do kolektora. Ja po wymianie szpilek nie mam problemu z odkreceniem kolektora.


 • Użytkownik archiwalny

  czesc
  u mnie podobna sutuacja <img src="/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
  ale pomimo strasznego wygladu - dobry klucz nasadowy i wszystko poszlo cacy bylem w szoku ze te pozapiekane srubawki puscily bez starty w materiale:)
  do poki nie sprobujessz nie masz sie co martwic - zreszta to skoda i na pewno da sie cos wymyslec w przypadku jkaiegos problemu:)


 • Użytkownik archiwalny

  dobry klucz nasadowy i wszystko poszlo cacy bylem w szoku ze te
  pozapiekane srubawki puscily bez starty w materiale:)

  Nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy - mówisz o 4 śrubach do dwuruki, czy o odkręcaniu całego kolektora od bloku?Wydaje mi się że o tych do dwururki. Z nimi to nie problem, jak się złamie następna, juz mi i tak bez różnicy.

  Bo zmuszony będe odkręcic cały kolektor żeby rozwiercić złamane szpilki.

  Mam jeszcze prośbę:
  czy ktoś dysponujący ksiązka mógłby powiedzieć na ilu śrubach jest przykręcony kolektor wydechowy do bloku?
  Wydaje mi się że na 6, ale nie mogę dokładnie zdiagnozować ile ich jest, bo schowane są pod kolektorek ssącym, a dojście tam jest "nie za fajne" <img src="/images/graemlins/mad.gif" alt="" />

  Obawiam się jescze że niestety aby ułatwić sobie do tych schowanych śrub kolektora wydechowego, będę musiał odkręcić kolektor ssący. Sprobuje któregoś dnia po poludniu - bo auto za głośno już chodzi. Na razie czekam na Wasze rady. <img src="/images/graemlins/smirk.gif" alt="" />


Log in to reply