Odszkodowanie z OC sprawcy?


 • Użytkownik archiwalny

  Mam do Was pytanko. Miałem wczoraj wypadek samochodowy. W skrócie kierowca wymusił pierwszeństwo wyjeżdżając z bocznej drogi, uderzył nas w bok co spowodowało obrócenie naszego auta i dachowanie – auto do kasacji. Wyszliśmy o własnych siłach, nie było wzywane pogotowie. Przechodząc do meritum. Dzisiaj, gdy emocje opadły odczuwam bóle w karku. Znajomi mówią, żebym koniecznie wybrał się do lekarza i gruntownie się przebadał.
  Chciałbym się dowiedzieć, czy jeśli skorzystam z prywatnej kliniki i ewentualnie zostanie stwierdzony uszczerbek na zdrowiu to mogę się ubiegać o odszkodowanie i pokrycie kosztów wizyty u lekarza.
  Może ktoś przechodził podobną procedurę i mógłby ją opisać w kilku zdaniach?


 • Użytkownik archiwalny

  Im szybciej tym lepiej. Jadnak znając cwaniactwo TU zabezpiecz się dlaczego nie skorzystałeś np. z pogotowia. My mieliśmy kilka lat temu wypadek (bo przy uszkodzeniu ciała mowa już o wypadku a nie kolizji), z tym że żona ból powiązała z powrotem do pracy przed komputerem. Zapisała się na rehabilitację gdzie po tygodniu chodzenia rehabilitantka(starsza Pani która wcześniej miała urlop) dopytując się gdzie dokładnie żonę boli stwierdziła że umiejscowienie bólu jest typowe dla wypadku samochodowego a nie dla osób pracujących w biurze. Potem się zaczęła latanina po lekarzach (prześwietlenia, RM).
  Jednak Allianz nie chce wypłacić pieniędzy ponieważ nie widzi związku przyczynowego z tym wypadkiem bo od dnia zdarzenia do trafienia do lekarza minęło 14 dni


Log in to reply