Wysokość opony zimowej

• Użytkownik archiwalny

Witam czy warto kupić wyższy profil opony zimowej ?? Producent zaleca rozmiar 175/65/14 czy warto wybrać 70mm czy zostać przy wysokość 65mm ? Wydaje mi się że wyższa będzie lepsza z uwagi na większą ilość dziur

• Użytkownik archiwalny

Witam czy warto kupić wyższy profil opony
    zimowej ?? Producent zaleca rozmiar
    175/65/14 czy warto wybrać 70mm czy zostać
    przy wysokość 65mm ? Wydaje mi się że
    wyższa będzie lepsza z uwagi na większą
    ilość dziur

Im więcej śniegu, tym mniej dziur

Zimówki z reguły są węższe i mają wyższy profil.

• Użytkownik archiwalny

Wyzszy profil:

• wiekszy komfort
    • wieksza ochrona felgi przed dziurami

+/- minimalne wydluzenie przelozenia glownego

• gorsze prowadzenie auta przy szybkiej jezdzie
    • przeklamanie licznika.

Sam zdecyduj, imho do spokojnej jazdy zdecydowanie warto.

• Użytkownik archiwalny

Dziękuje pomocnicy, ide na całość i wybieram wyższy profil

• Użytkownik archiwalny

Dziękuje pomocnicy, ide na całość i wybieram wyższy profil

Jak już wspomniał Xsystoff, dla poruszania się po mieście lepszy będzie wyższy profil
    I pamiętaj, zimówka im węższa tym lepsza

• Witam czy warto kupić wyższy profil opony zimowej ?? Producent zaleca rozmiar 175/65/14 czy warto wybrać 70mm czy zostać przy wysokość 65mm ? Wydaje mi się że wyższa będzie lepsza z uwagi na większą ilość dziur

175/65 ma 113mm
    175/75 ma 122mm
    To cały centymetr więcej
    Na polskie drogi jak znalazł

drugi parametr opony to procentowo wysokość opony do jej szerokości
    W połaczeniu ze stalową felgą będziesz mógł stwierdzić radośnie "o, dziura!" i pojechać dalej, a nie stać godzinę na poboczu czekając na policję, która sporządzi notkę o uszkodzeniu felgi

• Jak już wspomniał Xsystoff, dla poruszania się po mieście lepszy będzie wyższy profil
    I pamiętaj, zimówka im węższa tym lepsza

ja złamię tą zasadę i kupuję 185/70 R13, a letnie mam 155/80 R13

Jak na mój gust nawet na mokrym asfalcie nie powinienem odczuć spadku przyczepności względem węższych. A na błocie pośniegowym szersza powinna się spisać wręcz lepiej. Węższa byłaby lepsza w śniegu, ale ja nie przewiduję takich tras

• Użytkownik archiwalny

Dzisiaj na sniego-slisko-blotku moj ojciec ledwo ruszal na 225 (prawie nowe letnie opony) mimo ciezkiego jak stodola diesla na przedniej osi i jakiegos smiesznego wynalazku EDL sie zwacego co ma imitowac szpere, a ja na 175 (tez jeszcze dobre letnie oponki) nie mialem jakis wiekszych problemow Szeroka opona sprawdza sie w sumie chyba tylko na suchym, bo nawet na mokrym z tego co pamietam latwiej zaliczyc aqua na szerokiej gumie. Oczywiscie bez przegiec w stylu 155 do GTi

• letnie a zimowe to też różnica

Mam do kupienia dość okazyjnie dębica frigo wlasnie 185/70 R13 do Punto II 1.2 benzyniaka. I teraz mam dylemat czy brać...

• Użytkownik archiwalny

Ja mam letnie 175/65R14 a zimówki 165/70R14. Rożnica w osiągach IMO żadna, na większej oponie spalanie może wzrosnąć i tak mulastego i paliwożernego silnika
    Co do przyczepności, to węższa opona sprawdza się tylko na śniegu, oraz błocie pośniegowym, a w mieście tak naprawdę głównie jest mokro.
    Jeśli cena jest atrakcyjna to ja bym kupował.

• i tak mulastego i paliwożernego silnika
    między 8 a 10l LPG/100km przy uszkodzonym parowniku to wg mnie nie jest specjalnie wysoki wynik przy moim stylu jazdy. A jak się zdenerwuje, to tylko młode bmw i młode mercedesy mnie biorą

Jeśli cena jest atrakcyjna to ja bym kupował.
    To biorę

• Użytkownik archiwalny

między 8 a 10l LPG/100km przy uszkodzonym parowniku to wg mnie nie jest specjalnie wysoki wynik przy moim stylu jazdy. A jak się zdenerwuje, to tylko młode bmw i młode mercedesy mnie biorą

Haha Tak puntem 1.2..

• Haha Tak puntem 1.2..

AAaaa... I jakaś niepoprawna politycznie wiewiórka jeżdżąca struclowatą hondą

• Użytkownik archiwalny

Po Centrum Poznania pali 11l LPG - sekwencja
    Może mi się tylko taka jednostka trafiła

Wiewiórki w hondach to nawet ja wyprzedzam

• Użytkownik archiwalny

AAaaa... I jakaś niepoprawna politycznie wiewiórka jeżdżąca struclowatą hondą

Ta struclowata honda to by cie na wstecznym wziela
    A kapelusz sobie juz kupiles do kompletu?

• Wiewiórki w hondach to nawet ja wyprzedzam

No to i mój stu kilku konny emeryt powinien sobie dać radę

• Użytkownik archiwalny

No to i mój stu kilku konny emeryt powinien sobie dać radę

Startujecie w kategorii "zart roku" ?

• Ta struclowata honda to by cie na wstecznym wziela

Po wymianie silnika to możliwe
    Z resztą zdarza mi się lawety wpuszczać, jak stoję zaprakowany, to mnie też lawet mijają, więc wierzę

• Użytkownik archiwalny

Po wymianie silnika to możliwe

Eh.. Zal odpisywac juz..
    No ale..
    Zapraszam do lektury
    CIVIC PUNTO

Miales jeszcze niedawno w szkole na polskim nauke czytania ze zrozumieniem, wiec licze na to ze swietnie sobie poradzisz
    Fakty raczej mowia same za siebie

• Użytkownik archiwalny

Eh.. Zal odpisywac juz..
    No ale..
    Zapraszam do lektury
    CIVIC PUNTO
    Miales jeszcze niedawno w szkole na polskim nauke czytania ze zrozumieniem, wiec licze na to ze swietnie sobie poradzisz
    Fakty raczej mowia same za siebie

Wątek o Oponie zimowej czy o wyższości auta nad autem?
    Czasami nie rozumie sensu takich przepychanek...

Log in to reply