cieknący zawór


 • Użytkownik archiwalny

  Witam,

  Mam mały problem z piecem dwuobiegowym Termet Mini Term.
  Mianowicie cieknie zawór bezpieczeństwa, maksymalna wartość ciśnienia to 3 bary i powinien się otworzyć. Na dzień dzisiejszy przy wartości ciśnienia 0,5 bara zawór puszcza, i kapie woda. Zawór znajduje się na obiegu CO. W tej chwili wkręciłem korek, żeby dało się korzystać z CWU. Wiem że jest to nienajlepszy pomysł , ale lepsze to niż ma mi zalać kuchnię i sąsiadów. Niestety zawór jest tak umiejscowiony, że nie ma możliwości wykręcenia go bez zdejmowania pieca ze ściany odłączeniu rur wodnych i gazowej oraz spuszczeniu wody z CO. Nie jest mi to zbytnio na rękę z wiadomych względów.
  Wpadłem na pomysł... jako że jest to najzwyklejszy zawór bezpieczeństwa stwierdziłem że można spróbować wkręcić w istniejący zawór zepsuty , drugi sprawny.
  Tylko teraz pytanie czy jest to dobry pomysł... bo nie wiem czy nie będzie problemów z uruchomieniem zaworu sprawnego, bo najpierw ciśnienie wody będzie musiało pokonać opór zepsutego zaworu (tylko nie wiadomo dokładnie jakie ciśnienie bo już cieknie przy 0,5 bara a pełnego otwarcia nie sprawdzałem) i dopiero zawór sprawny 3bary. jak wygląda sytuacja od strony technicznej zamieszczam poniżej zdjęcia.
  Pozdrawiam.


 • Użytkownik archiwalny

  Witam,
  Aby uniknąć kłopotliwej wymiany zaworu bezpieczeństwa, możesz pozostawić uszkodzony (i zakorkowany) stary, a wstawić w instalację nowy.
  Warunek:

  • miejsce wstawienia musi być w pobliżu kotła i na rurze powrotnej,
  • pomiędzy kotłem a miejscem zamontowania nowego zaworu [color:"red"]nie może[/color] być innych zaworów odcinających lub regulujących.
   Pozdrawiam

Log in to reply