Malowanie silnika • Mam takie pytanko do wszystkich nie kojarzy ktoś czy silniki w tico były lakierowane ?? bo czyszczę w domku blok z oleju piachu i rdzy no i wydaje mi się że mój motor miał kiedyś czarny kolor... czy to możliwe ? • Mam takie pytanko
  do wszystkich nie kojarzy ktoś czy silniki w tico były lakierowane ?? bo czyszczę w
  domku blok z oleju piachu i rdzy no i wydaje mi się że mój motor miał kiedyś czarny
  kolor... czy to możliwe ?

  Nic mi o tym nie wiadomo Ale raczej nie było to fabrycznie robione.


 • Użytkownik archiwalny

  czym myjesz, bo możliwe ze odbarwiasz metal • Narazie wd-40, raczej nie odbarwiam metalu bo w niektóych miejscach po wyczyszczeniu jest on .... srebrny (metaliczny - czysty) tam gdzie nie ma rdzy i widac na nim jakby pozostalosci po lakierze czarnym.
 • A nie miałeś silnika brudnego w oleju? Może przegrzany olej stworzył taką czarną warstwę • cały blok jest brudny z oleju piachu i rdzy
  ale po wstępnym przemyciu zaciekawił mnie fakt jakby pozostałości po czarnym lakierze
  Ale skoro nikt nic o tym nie wie to może faktycznie od oleju. Gdybym miał tico od nowości to pewnie bym zwrócił uwagę że silnik jest czarny a nie "srebrny".

  a tak wracając do tematu malował ktoś kiedyś silnik?
  Jak tak to jaką farbą i jakie efekty.
  Wiem że dla niektórych to bez sensu bo "po co malować silnik".
  Czytałem już trochę na ten temat, jedni piszą że zwykły lakier wystarczy, inni że musi być żaroodporny czyli lakier +300 stopni, a jeszcze inni że lakier specjalnie do malowania silników jakiejś renomowanej firmy typu motip itp.
  Cenowo różnica jest ogromna, zwykły lakier wiadomo najtaniej, odporny na temp. doo 300 stopni już trochę droższy natomiast "specjalistyczny" czasem osiąga cenę kosmiczną w dodatku ma ograniczoną ilość kolorów.


Log in to reply