Spadek napięcia podczas ładowania akumulatora


 • Użytkownik archiwalny

  Mam stary (ok.5 letni), słaby już, akumulator (biały wziernik). Po podłączeniu w domu do prostownika napięcie na początku ładowania wynosiło ok.14,15 V. Po 13 godzinach ładowania napięcie wynosiło ok 14,85 V. Potrzymałem jeszcze trochę (pół godziny) bo w pełni naładowany akumulator podłączony do prostownika powinien mieć napięcie od 15,6 do 16,8 V. Po pół godziny kontynuowanego ładowania napięcie zamiast zblizać się do 15 V spadło do 14,7 V.
  Czyżby to oznaczało, że nie da się akumulatora w pełni już naładować, tylko do wartości w moim przypadku 14,85 V ?


 • Użytkownik archiwalny

  14.85 V
  Akumulatory (nowe) wszystkie do aut z instalacją 12V maksymalnie mozna naładować do 14.4V badz 14.5 V. Naładowanie do napięcia wiekszego osłabi ich żywotność. Mój nowy akumulator maksymalnie naładowany posiada napięcie 14.30 V.

  patrzac na wiek twego akumulatora naładowanie go do wartości około 15 V to duży sukces. Ciekawi mnie jak długo akumulator utrzymuje takie napięcie i jak jest z jego wytrzymałością w czasie mrozów...


 • Użytkownik archiwalny

  Akumulatory (nowe) wszystkie
  do aut z instalacją 12V maksymalnie mozna naładować do 14.4V badz 14.5 V. Naładowanie
  do napięcia wiekszego osłabi ich żywotność. Mój nowy akumulator maksymalnie naładowany
  posiada napięcie 14.30 V.

  Nie wiem czy o tym samym mówimy, mój kompletnie rozładowany akumulator po podłączeniu do prostownika w domu miał napięcie ok 14,15 V. Co innego napięcie spoczynkowe albo napięcie podczas pracy silnika albo w innej temperaturze (ja sprawdzałem w domu). Po naładowaniu do 14,70 odpala mi wprawdzie auto, ale niezbyt łatwo. Jak będzie większy mróz to pewnie nie odpalę, chyba będę musiał kupić nowy akumulator niż się codziennie martwić czy tym razem się uda.

  patrzac na wiek twego akumulatora naładowanie go do wartości około 15 V to duży sukces. > Ciekawi mnie jak długo akumulator utrzymuje takie napięcie i jak jest z jego
  wytrzymałością w czasie mrozów...

  Raczej krótko, ostatnio widać było poprawę po naładowaniu przez kilka dni, później znowu ledwo co odpalał, a teraz jak będą większe mrozy na pewno padłby szybko...


 • Użytkownik archiwalny

  hello nie podaje się napięcia aku jak jest podłączony do ładowania. Patrzy się na napięcie jak stoi w samochodzie.Jak jest 12,6 to w pełni naładowany poniżej 12v rozładowany. A w tych co mają oczka i jest białe to jedynie może pomóc dolanie wody, w niektórych można.


 • Użytkownik archiwalny

  dokładnie. Opór wewnętrzny starego akumulatora jest więszky niz nowego w związku z czym, o ile prostownik jest taki, że "pompuje" prad o stałej wartości (chodzi o amperaż), przyłożone napięcie do klem aby wymusić to wpompowywanie jest większe z uwagi na ten większy opór wewnętrzny.


Log in to reply