dodatkowy wyłacznik(włacznik) - wykorzystanie


 • Użytkownik archiwalny

  Witam.
  Chciałbym wykorzystać jeden z dodatkowych przełączników (włączników) znajdujących się w zestawie w pobliżu włączników: wycieraczki tylnej, światła przeciwmgielnego itp - tj. na dole z lewej strony kierownicy). miejsce jest ale chyba w jakiś sposób zablokowane (nie da się wcisnąć). najprawdopodobniej, pod deską jest jakiś włącznik ale nie wykorzystywany). Co potrzebuję aby z któregoś z nich skorzystać.
  PZDR


 • Użytkownik archiwalny

  Czesc- jesli dobrze sie zrozumielismy to piszesz chyba o kontrolce podgrzewania tylnej szyby oraz kontrolce swiatla przeciwmgielnego tylnego- po bokach przycisku do spryskiwania tylnej szyby. Nie sa to zadne przelaczniki, a oprawki na zaroweczke, ktora nawet swiecic powinna podczas wlaczania ww osprzetu. Jesli nie swieca to proponuje zakupic zaroweczke 12V 1,2W na szklanym cokole i wymienic. O jakis ukrytych seryjnie przelacznikach w Tico jak dotad nie slyszalem. <img src="/images/graemlins/zakrecony.gif" alt="" />
  pzdr rowniez <img src="/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

  Witam.

  Chciałbym wykorzystać jeden z dodatkowych przełączników (włączników) znajdujących się w zestawie
  w pobliżu włączników: wycieraczki tylnej, światła przeciwmgielnego itp - tj. na dole z
  lewej strony kierownicy). miejsce jest ale chyba w jakiś sposób zablokowane (nie da się
  wcisnąć). najprawdopodobniej, pod deską jest jakiś włącznik ale nie wykorzystywany). Co
  potrzebuję aby z któregoś z nich skorzystać.
  PZDR


 • Użytkownik archiwalny

  Być może słusznie prawisz. W każdym bądź razie wsadziłem ręke pod deskę i cos tam jest. Ponieważ jest to w okolicy innych włączników sadziłem ze siedzi tam taki sam element tyle że nie podłączony. Co zrobić i ewentualnie co wsadzić aby zamiast czegoś co wygląda na zaślepkę (pod która jednak chyba coś jest)uzyskać aktyny element włączający jakieś tam urządzenie.


 • Użytkownik archiwalny

  Być może słusznie prawisz. W każdym bądź razie wsadziłem ręke pod deskę i cos tam jest. Ponieważ
  jest to w okolicy innych włączników sadziłem ze siedzi tam taki sam element tyle że nie
  podłączony. Co zrobić i ewentualnie co wsadzić aby zamiast czegoś co wygląda na zaślepkę
  (pod która jednak chyba coś jest)uzyskać aktyny element włączający jakieś tam urządzenie.

  Można jedynie tak jak ja zrobiłem podłączyć przcisk tylnej wycieraczki i spryskiwacza razem.Wteduy właśnie uzyskuje się wolny jeden włącznik. U mnie dałem światła dzienne, a spryskiwacz tylni i tak tradycyjnie nie jest sprwany.


 • Użytkownik archiwalny

  No właśnie ja też potrzebuję do dziennych a nie chcę wsadzac jakiegoś innego niezbyt pasującego do pozostałych elementu. I od razu dodam, że temat zrodził się stad, że jakiś czas temu widziałem gdzieś fotki (ale tu na forum) jak któryś z kolegów rozszerzył ilość włączników właśnie w tych miejscach gdzie standardowo wyglądają jakby były zaślepione. Pytam bo chyba w instalacji też są jakieś niewykorzystane bezpieczniki więc z tymi włącznikami mogło być podobnie.
  Pozdrawiam z Radomska


 • Użytkownik archiwalny

  Pozdrawiam z Radomska

  A ja pozdrawiam z Przedborza.


Log in to reply