Sensowne wyciszenie Tico


 • Użytkownik archiwalny

  Szukałem tutaj po forum i dochodze do wniosku że to wykładanie auto matami naprawde nic nie poprawia. jedni piszą że może troszke inni że nie.

  Z tego co pisaliście wygłuszanie drzwi powoduje że mają ładny dźwiek podczas zamykania co dla mnie jest absurdem. Chciałbym przede wszystkim żeby nie było tak słychać silnika i odgłosów jak sie jedzie po różnych wersjach polskiego asfaltu.

  Interesuje mnie jakaś jedna konkretna przeróbka która da najwiecej.

  Czy wyłożenie gąbką całej ściany pod deską rozdzielczą pozwoli na wygłuszenie odgłosów silnika ?
  Mata na maske ? Jak z temperaturą ?
  Wyłożenie podłogi i nadkola da najwiecej ? • Szukałem tutaj po forum i dochodze do wniosku że to wykładanie auto matami naprawde nic nie
  poprawia. jedni piszą że może troszke inni że nie.

  Ja u siebie mam maty i wnetrze drzwi pomalowane gruba warstwa konserwacji i jesli sie to zrobi starannie to jest troche ciszej.

  Z tego co pisaliście wygłuszanie drzwi powoduje że mają ładny dźwiek podczas zamykania co dla
  mnie jest absurdem.

  To nie absurd <img src="/images/graemlins/biglaugh_.gif" alt="" /> U mnie drzwi zupelnie inaczej sie zachowywaly po przyklejeniu mat i zrobieniu konserwacji wewnetrznej. Przede wszystkim ich blacha jest sztywniejsza i nie ma juz efektu pustej puszki podczas zamykania <img src="/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Sprawdzone organoleptycznie po zrobieniu jednej strony auta <img src="/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

  Chciałbym przede wszystkim żeby nie było tak słychać silnika i odgłosów
  jak sie jedzie po różnych wersjach polskiego asfaltu.

  Odglos jazdy po asfalcie zalezy w duzej mierze od rodzaju i rozmiaru opon. Co do silnika: kiedys sciagalem deske rozdzielcza i maty wygluszajace sa chyba az do podszybia zamontowane, ale nie pamietam dokladnie w tej chwili.

  Interesuje mnie jakaś jedna konkretna przeróbka która da najwiecej.

  Jedna konkretna przerobka to byla by kompilacja roznych rzeczy: konserwacji drzwi, maty lub tasma dekarska, konserwacja progow od zewnatrz i od srodka, konserwacja podwozia.

  Czy wyłożenie gąbką całej ściany pod deską rozdzielczą pozwoli na wygłuszenie odgłosów silnika ?

  Jesli masz na mysli wylozenie dodatkowa gabka sciany grodziowej pod deska to moze to dac jakis efekt. Ale lepiej by bylo uzyc jakiejs specjalnej gabki wygluszeniowej.

  Mata na maske ? Jak z temperaturą ?

  Jesli ma to byc mata bitumiczna to na pewno odpada. Chyba, ze dopasujesz jakas mate materialowa (takia jak stosuje sie w lepszych samochodach ma masce)

  Wyłożenie podłogi i nadkola da najwiecej ?

  Powinno pomoc, ale czym to wylozyc zeby wnetrze nie zmniejszylo sie za bardzo? <img src="/images/graemlins/hmm.gif" alt="" />


Log in to reply