Nie trzymanie wolnych obrotów


 • Użytkownik archiwalny

  Witam,
  moje Tico (czasem) wogole nie trzyma wolnych obrotów, po puszczeniu gazu auto, bez zadnego szarpania i dlawienia sie, plynnie schodzi z obrotow do zera. Czasem przez kilka miesiecy jest okej, az nagle zaczyna sie problem. Coz to moze byc i jak mozna to rozwiazac?

  PS. Taka mala rada. Jesli komus stuka cos z przodu przy zmianie biegow, niech koniecznie sprawdzi czy nakretki piasty w kolach sa dobrze zakrecone;)


 • Użytkownik archiwalny

  nikt nie pomoze?:(


 • Użytkownik archiwalny

  Witam,
  moje Tico (czasem) wogole nie trzyma wolnych obrotów, po puszczeniu gazu auto, bez zadnego
  szarpania i dlawienia sie, plynnie schodzi z obrotow do zera. Czasem przez kilka miesiecy
  jest okej, az nagle zaczyna sie problem. Coz to moze byc i jak mozna to rozwiazac?
  PS. Taka mala rada. Jesli komus stuka cos z przodu przy zmianie biegow, niech koniecznie
  sprawdzi czy nakretki piasty w kolach sa dobrze zakrecone;)

  nie wiem czy pomogę, ale miałem coś w podobie. nIe gasł tak od razu ale po chwili jazdy na luzie spadały obroty no i gasł. Tak się działo przez dłuższy czas potem samoistnie przestawało. Grzebałem sporo i nawet sprawdzałem czy działa ten elektrozawór na gaźniku z dwoma kabelkami i kostką. Moiże te wina tej kostki i uksytego przewodu. U mnie pomogło o dziwo lekko podkręcenie obrotów na 1,2 tys. Nie wiem co ma to do rzeczy ale teraz nie gaśnie. Jeśli ktoś niedaleko ma tikacza to radze właśnie przełożyć ten elektrozawór i wykluczyć jego winę. Jeśli gaśnie zaś przy hamowaniu to wina zaworka pcv. Więcej to mi do głowy nie przychodzi bo pisze z własnego doświadczenia.


Log in to reply