Tłuczenie głuche w przednim zawieszeniu ?


 • Użytkownik archiwalny

  Witam

  W Tico 98 SX od pewnego czasu przy skrętach w lewo lub prawo słuchać głuche rytmiczne tłuczenie. Czy może to być wina półosi i ich połączeń? Jeżeli by to była wina np. drążków czy zwrotnicy to by tłukło także przy jeździe na wprost a tak nie jest - tylko przy skręcaniu i jeździe przy tym skręceniu.

  Za wszelką odpowiedź serdecznie dziękuję.

  Z poważaniem
  Silos


 • Użytkownik archiwalny

  Jest kilka takich tematów na forum, poszukaj sobie. A może to być wina przegubów lub wahaczy ( u mnie jedno i drugie bylo)


 • Użytkownik archiwalny

  Jest kilka takich tematów na forum, poszukaj sobie. A może to być wina przegubów lub wahaczy ( u
  mnie jedno i drugie bylo)

  Witam ponownie

  Rozebrałem lewe koło przednie od strony kierowcy. Wyjąłem całą półoś napędową i rozebrałem zewnętrzny przegub. Wyczyściłem go całkowicie jak tylko się dało i nałożyłem nowego smaru. Założyłem także nową szczelną gumę osłaniającą. Pozostałe elementy jak wahacz, amortyzator są w porządku. Po założeniu jednak przy ostrym skręcie nadal słychać trrrrrr (trykot) ale tylko jak samochód po skręcie jedzie na biegu. Jak wrzucę luz lub sprzęgło nacisnę (czyli nie ma napędu) to rytmiczne trykotanie ustaje. Wrzuce bieg i już przy skręcie słychać, że coś nie tak. Czyli najprawdopodobniej taki przegub cały jest do wymiany bo nawet czyszczenie i smarowanie całości już nie pomaga. Zregenerować jego już się chyba nie da?

  Z poważaniem
  Silos


 • Użytkownik archiwalny

  Czyli najprawdopodobniej taki przegub cały jest do wymiany bo nawet
  czyszczenie i smarowanie całości już nie pomaga. Zregenerować jego już się chyba nie da?

  Nic to nie da.Jak się dostał tam piasek to już jest po zawodach.Trzeba kupić nowy przegub


 • Użytkownik archiwalny

  Nic to nie da.Jak się dostał tam piasek to już jest po zawodach.Trzeba kupić nowy przegub

  U mnie takie trzaski wydostają się z amortyzatora (zatarte łożysko teflonowe), lecz nie mam ścisku do sprężyn, żeby to zrobić. Może wkrótce pożyczę i to w końcu naprawię.
  Niech kolega się upewni czy to na pewno przegub. Jeśli tak, to rzeczywiście nie ma co tego naprawiać, tylko kupić nowy.


 • Użytkownik archiwalny

  Ja mam to samo! Przeguby wymieniłem i dalej to samo! Przy maksymalnym skręcie słychać stukanie, trykanie czy granie przegubów. Jeżdżę już tak dwa lata i spoko! Nic się nie urwało, ograniczyłem się tylko do palenia gumy przy prostych kołach,nie robię tego na skręconych <img src="/images/graemlins/winner.gif" alt="" />


Log in to reply